Hakkımızda
Habergündemim kimin? Abdülvahit KOÇ kim?

Habergündemim'i kurmaktaki maksadımız aslında çok basit bir düşünce olgusu yüzünden oldu.

(Yazının sonunda anlatacağım)

İsmim Abdülvahit KOÇ

Asıl işim İmamlık

9 yaşlarında başladığım Dini celili İslam öğrenme ve öğretme işine çok şükür ki devam ediyorum. Aynı zamanda bir kamu kurumunda işçi statüsünde İmamlık görevi yapıyorum.

Devrim çocuğu sözünü sevmesem de 1980 doğumlu olarak ,hayata Recebi Şerifin 12 gecesi, Egenin incisi İzmir’de gözlerimi açmışım.

İlk öğrenimi mi İzmir’in Menemen ilçesinde küçük ama yürekli insanların bulunduğu Türkelli köyünde , Orta öğretimimi Karşıyaka da( 35/5) , lise öğrenimin büyük kısmını yine Karşıyaka da diplomamı ise Ege’nin güzide ili Uşak’ın Eşme ilçesinde Eşme İmam hatip lisesinden aldım.

Bende imam hatip mezunu olduğumu gururla söyleyenlerdenim....

Okul hayatımın büyük kısmını yatılı kuran kurslarında tamamladım, belki de hayatımın geri kalan kısmında önüme çıkan engellere dayanma gücünü rabbim o yıllarda öğrenmemi sağladı.

İzmir’de doğdum, İzmir de büyüdüm, haftada bir gün de olsa kahvaltıda boyoz veya gevrek yemeden yapamayan, domates bilmeyen, domat sız yaşayamayan, kumrunun sadece bir kuş olmadığını çok iyi bilen,4 evlat emanetçisi tipik bir İzmirliyim işte.....

Sevgili eşim Hatice Eylem Koç ile hizmet muvaffak olsun diyebileceğimiz hizmetleri yapabilmek için şimdilik bu dünya hayatımızı birleştirip, ukbada da bu birlikteliği gönül rahatlığıyla devam ettirecek hizmetlere var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz.

Çok sıkıntılı bir hayatın içerisindeyken yaradanın kaostan mükemmel bir düzen kurduğunu idrak etmeye başladığımız zamanlar , yaşadığımız tüm sıkıntıların birer öğreti olarak görmemiz gerektiğini anlamamıza sebep oldu, bu da hayata farklı bakış açıları getirmemin bir başlangıç noktasına dönüştü.

15 Temmuz bu milletin her kesiminin bir olmayı çok iyi öğrendiği günlerden biridir.

Hainliklere ve şeref yoksunlarına nasıl dur diyeceğini bu asil milletin tarihe ve dünya ya bir kez daha ispat etme günüdür aslında 15 Temmuz.

Şuan 40 yaşındayım, büyük bir gururla söyleyebilir ki hiç kandırılmamış biriyim.

14 yaşımdan beri fetö ya İslam’la alakası olmayan biridir derim,(beni tanıyan dostlarım bilirler) .

Fetö düşmanlığım sebebi ile zamanında ne kadar zulüm görsem de, davamdan dönmeyi aklımdan bile geçirmedim çok şükür.

Yıllardır fetö ve yandaşlarının asıl yüzlerini anlatmak ve ehli sünnete uyan bir millet için, gücüm nispetinde, mücadeleme devam ederim, tanıyanlar inşallah ahiret de şahitlik edeceklerdir.

45 dakikada ne anlatılır seminerleri, aile mektebi seminerleri, kitap, makale, velhasıl ne yaparsam yapayım, hiç bir ücret talep etmeden, hainlerin bu asil milletin evlatlarına verdiği zararları bir nebze de olsun hafifletmek, mümkünse bertaraf etmek için yaptım.

Hayatım boyunca doğru bildiğim veya doğruluğuna inandığım değerleri savundum, Rabbim müsaade ettikçe de savunmaya devam edeceğim....

Bunun için kandırılmış olduklarını itiraf edenlerin, yıllarca düşmanlıklarına korkusuzca göğüs germiş biri olduğumu tevazu göstermeden söyleye biliyorum....

"Habergündemim'i kurmakta ki maksadım aslında çok basit bir düşünce olgusu yüzünden oldu" demiştim, bu olgu şuydu, kitaplar okuyor, kitaplar yazıyor, araştırmalar yapıyordum, fakat doğru olmayan bir şey vardı, yaratanın kaostan nasıl harika bir düzen kurduğunu ama insanın düzenden kaos inşa ettiğini görebiliyordum artık, fakat duyuramıyordum.

Bunun için 45 dakikada ne anlatılır adı altında seminerler yazmaya başladım, başkalarının görmediği yerlerden aynı şeyleri anlatmak ve akıllarda kalıcı simetrik bir anlatım tarzı üzerinde çalıştım.

Kesinlikle paraya değil probleme ve çözüme, dolayısıyla insana değer katmaya konsantre oldum.

Sosyal medya üzerinde inanan bir toplum için ve 45 dakikada ne anlatılır sayfaları açtım.

Hemen ardından radyo programları yapmaya başladım ,fakat anlattıklarımı daha çok kişilere hem de istedikleri anda ulaşmalarını sağlamam lazımdı.

Ve siteleri bunun ardından kurdum, artık ulaşmak istediğim kitleye istediğim zaman ulaşa biliyor, okunmasını istediğim her bilgiyi, okuyucuların istedikleri anda ulaşmalarını sağlamış oluyordum.

15 TEMMUZ hain girişimden bir yıl sonra çocukluğumdan beri planladığım ama bir türlü gerçekleştirmeye fırsat bulamadığım projeleri, Siz Geleceksiniz sloganı ile projenin ilk başlangıcı olan Haber Gündemim sitesini, yeni Nesil Habercilik adı altında, bir daha 15 Temmuz’lar yaşanmasın diye , yine bu asil milletin zaferinin yıl dönümü olan 15 Temmuz 2018 de kurdum ve halen tek başıma finanse ediyorum.

Öyle kuru slogan atmakla vatan sever olunmaz çok iyi biliyorum, her insan gücü nispetinde bir şeyler yapmalı.

Bu millete yıllarca itikadı yönde yapılan saldıranların ne kadar tehlikeli olduğunu anlatmaya çalışıyorum. Rabbim izin verdikçe de çalışacağız.

Bu halde bile bizi saymayan, bizi kale dahi almayan, vatanını hem güncel hayat içinde hem de sosyal medya üzerlerinde afili sloganlar atarak kurtardığını zanneden, görünüşte vatansever olan ama asıl gayesi mevki, makam ve menfaat olan insanlarla da mücadele ediyorum.

Bunları yazınca, yıldım zannetmeyin, yılmadım, inşallah yılmayacağım da, Hz Allah'ın verdiği sayılı olan nefesim son kez alınıncaya kadar Rabbim bizi bir yoldan ayırmasın.(amin)

Onlar makam için mevki için menfaatleri için yok saydıkça, Rabbimizin izni ile biz daha da var olmaya çalışacağız.

Onlar bilmiyor,

Belki Onlar bilmeyecekler de,

Ömrünü vatanına ve İslam’a adamış insanlar, kuru sloganlarla vatan kurtarılmayacağını çok iyi bilirler ve kuru sloganlar atmazlar. Allah dan başka hiç bir güç de onları korkutamaz.

(Bilmek ve idrak etmek isteyenler için, bilinsin istedim)

Yıllar öncesi düşüncelerimiz ile şimdi ki düşüncelerimiz arasında bir fark yok desek, yanlış söylemiş olmayız, ama bazı konularda bakış açımınız değiştiğini itiraf etmem gerek galiba...

Genelde farklı bakış açıları ile hedefi yorumlamaya çalışırız, hazırladığımız, icra ettiğimiz sohbetlerimizde, seminerlerimizde, hedeflediğimiz şeyi farklı bakış açılarından yorumlayarak daha fazla ilgi uyandırmaya çalışırız, böylelikle dinleyicileri dikkatle dinleme yoluna sevk etmiş oluruz.

Habergündemim de bu düşünceler ile başlattığımız, siz geleceksiniz sloganıyla duyurduğumuz planlarımızdan sadece biri, Rabbim muvaffakiyetler nasip ederse hayal ettiğimiz, ulaşmak için gayret ettiğimiz bir çok proje var, asıl gayemiz ise dini celili İslam’a hizmet etmektir.

Bir çok dostumuz çok para kazanıyor gibi sözler söyleye dursun, gazetelerimiz, seminer, sohbet, kitap, makale gibi her türlü çalışmalarımızdan para almadığımızı, tam tersine bizzat finanse ettiğimizi bir kez daha belirtmek isterim.

Bir çok kişi para kazanmak maksadı ile bir şeyler yaparken ,biz farklı bakış açısı ile para ve emek harcayarak hizmet etmeye çalışıyoruz Rabbim kabul etsin.

Hayatımızda direk parayı veya makam ve mevkiyi hedefleyenlerin hep başarısızlıklarla karşılaştıkları doğrusunu görmek gerekir, gayesiz amaçsız direk parayı hedeflemek başarısızlığın yol haritasıdır, biz bunu çok iyi bilenlerdeniz, çünkü hayatı, etrafımızı ve insanları iyi analiz edebiliyoruz.

Bu zamana kadar para kazanmak için yaptığımız asıl işimizden başka hiç bir işimiz olmadı...

Para aslında insana değer katmayı gerektiren bir şey, değer katmak ise problemi çözmekle mümkün olur, yani para kazanmaya değil problemi çözmeye çalışanlar muvaffak olmuşlardır. Bizde bunu kendimize şiar edindik.

Devasa büyüklükleri ve akıllara durgunluk verici cirolar yapan şirketlere bakarsanız bunu daha iyi algılamış oluruz.

Problemi çözmeye çalışan Apple’ı düşünün, bilgisayarlar karmaşık, çirkin, akıllı değil ve her an kullanılacak büyüklükte değilken bunu problem olarak görmüş ve para kazanmaya değil bu problemi çözmeye yönelmiş, para kazanmamış mı? Kazanmış tabi, diğerleri para kazanma odaklı iken başarısız olmuş ,oysa problem odaklı çalışan para kazanmış.

Dünyanın en büyük şirketi Google tüm bilgilerin düzensiz ve ulaşılamaz olduğu problemi üzerinde çalışmış ve başarılı olmuş.

Tabi sadece dijital olarak değil, benzinli araçların dünyayı kirlettiğini problem gören Tesla elektrikli araçlara ihtiyaç duyulduğunu tespit etmiş.

Amazonun odaklandığı problem; Online alışveriş çok yavaş ve satıcılar güven vermiyor olmuş. Güvenilir satıcıları müşteri ile buluşturmalı ve hızlı kargo kolaylığı sağlamalıyız diyerek çözüm odaklı başarıyı yakalamış.

Başarı denen şeyin Büyükşehir Belediyesinde iyi bir pozisyonda sabah 8 akşam 5 çalışmak ve kredi ödemek olduğunu kabul etmem beklense de galiba sadece bununla yetinemedim.

Türkiye’de sahibi işçi olan tek haber sitesini kurdum, en az 5 çalışanı ile günde 1000 hit alan ve bunu büyük başarı sanan diğer haber sitelerine inat sadece 1 kişi ile günde 1000 hit alına bildiğini ispat ettim.

Tabi destekleyicilerim vardı, mesela yazarlar dan sorumlu Bülent Ertekin ağabeyim ile hiç ceseden beraber olmasak ta büyük desteğini gördüm, diğer yazarlarımızın yazıları ile verdiği destek paha biçilemez.

Ama hayallerim bununla sınırlı değil

Türkiye’de ilk defa sahibi dahi işçi olan, % 100 Milli ve %100 Yerli ilk haber sitesinin ardından aklım da yüzlerce proje ve hizmet sırasını bekliyor.

Peki hedeflerime ulaşa bilir miyim?

Başarılı olabilir miyim bilmem ama hizmet muvaffak olsun da varsın bizim yerimiz cami pabuçluğu olsun sözü yolumuzu aydınlatıyor.

Bu vesile ile hayallerime ulaşma çabası içinde iken, bana manevi destek veren dostlarımın yanında, köstek olmaya çalışan, hayallerim ile alay geçen, motivasyonumu kırmak için elinden gelen tüm çabayı sarf eden yakınlarım ve dost görünümlü dostlarıma!!! , bana daha da fazla başarma azmi verdikleri için sonsuz teşekkür etmem lazım.

Bu zor ve meşakkatli mücadelede bana maddi ve manevi yardımlarını esirgemeyen, şahsıma yaşatılan tüm haksızlık ve zulümlerde hemen yanı başımda olan, "onlar zulmedecekler, biz Allah var gam yok diyeceğiz unutma “diyerek telkinler veren, aldığım her darbede Hz Allah’ı hatırlatan , dünya ve ahiret eşim Hatice Eylem Koç hanım efendiye, hiç bir ücret almadan mükemmel bir yazar kadrosu hazırlayan Bülent Ertekin abiye ve yine hiç bir ücret talep etmeden yazılarına devam eden tüm yazarlarımıza, bizi takip eden sevgili takipçilerimize, okuyucularımıza ve son olarak bana inanan bir kaç güzel insana yürekten selam eder, teşekkürlerimi sunarım.

İyiki varsınız..

İyiki yanımdasınız..

 

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.