Başkan Özen: "Çeşme'nin Yangın Güvenliği Tehlikede!"

EGE HABERLERİ 05.07.2024 - 13:29, Güncelleme: 05.07.2024 - 13:29 3274 kez okundu.
 

Başkan Özen: "Çeşme'nin Yangın Güvenliği Tehlikede!"

AK Parti Çeşme İlçe Başkanı Pınar Özen, Çeşme Belediyesi'nin yangın hidrantlarıyla ilgili eksikliklerine dikkat çekerek, belediye meclisine sundukları önergenin bir sonraki meclise bırakılmasının kabul edilemez olduğunu belirtti.
AK Parti İlçe Başkanı Pınar Özen'den Belediye Meclisi'ne Uyarı Başkan Özen, "Çeşme'nin yangın güvenliği tehlikede" dedi. Yangın Güvenliği Konusunda Eksiklikler Başkan Özen, yaz aylarının yangın riskini artırdığını vurgularken, Çeşme Belediyesi’nin yangın hidrantları konusundaki yetersizliklerine dikkat çekti. Özen, AK Parti Grubu olarak verdikleri önergenin belediye başkanı tarafından bir sonraki meclise bırakıldığını belirterek şu açıklamalarda bulundu: "Çeşme Belediye Meclisi'nde AK Parti Grubu olarak ‘İlçemizde bulunan itfaiye aracının girmekte zorlandığı ya da giremediği dar sokaklara yangın hidrantlarının konulması, var olanların bağlantılarının yapılması, ayrıca ilçemiz sınırlarında bulunan arazi sahiplerinin yangınla ilgili, şahıslarına ait arazilerin yangına sebebiyet vermeyecek şekilde bakım ve temizliklerinin yaptırılmasını temin etmek’ üzerine mecliste önerge verdik. Belediyenin yangınlarla mücadelede ciddi eksiklikler olduğunu daha öncede dile getirdik. Maalesef bu konuda gereken önlemlerin alınmadığını üzülerek görmekteyiz." Yangın Hidrantları Yetersiz Özen, yangın hidrantlarının yetersizliği ve mevcut hidrantların bağlantılarının yapılmamasının büyük bir risk oluşturduğunu belirtti. "Yangın hidrantlarının sayısının azlığı ve mevcut hidrantların bağlantılarının yapılmaması, itfaiye ekiplerinin yangınlara hızlı ve etkili müdahale etmesini zorlaştırmaktadır. Çeşme Merkez'de ve Germiyan Mahallesi'nde bulunan hidrantların bağlantılarının olmaması, yangın durumlarında büyük bir risk oluşturmaktadır. Bu ihmalkarlık, olası yangınların daha büyük zararlara yol açmasına neden olabilir ve vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini tehlikeye atmaktadır," dedi. Acil Eylem Planı Gerekiyor Başkan Özen, yangın güvenliği konusunun ertelenemez olduğunu vurguladı ve belediye yönetimine seslendi: "Yaz dönemindeyiz ve yangınların en yoğun olduğu bir dönemden geçiyoruz. Bu konu asla ertelenemez ve bir an önce sorunun çözülmesi elzemdir. Çeşme'nin dar sokaklarında itfaiye araçlarının rahatça hareket edebilmesi için yangın hidrantlarının yerleştirilmesi ve mevcut hidrantların bağlantılarının yapılması zorunludur. Belediye yönetimi, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlamak için üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmeli ve yangınla mücadelede etkin bir planlama yapmalıdır. Çeşme'nin güvenliği için, bu konuda daha fazla gecikme yaşanmaması gerektiğini bir kez daha vurguluyoruz." AK Parti'nin Takibi Sürecek Özen, Çeşme halkının can ve mal güvenliği için atılacak her adımı yakından takip edeceklerini belirterek, "AK Parti Çeşme İlçe Teşkilatı olarak, belediye yönetiminin yangın güvenliği konusundaki sorumluluklarını yerine getirmesi için tüm imkanlarımızla çalışmaya devam edeceğiz. Çeşme halkının can ve mal güvenliğini sağlamak adına, bu konuda atılacak her adımı yakından takip edeceğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız," dedi.    
AK Parti Çeşme İlçe Başkanı Pınar Özen, Çeşme Belediyesi'nin yangın hidrantlarıyla ilgili eksikliklerine dikkat çekerek, belediye meclisine sundukları önergenin bir sonraki meclise bırakılmasının kabul edilemez olduğunu belirtti.

AK Parti İlçe Başkanı Pınar Özen'den Belediye Meclisi'ne Uyarı

Başkan Özen, "Çeşme'nin yangın güvenliği tehlikede" dedi.

Yangın Güvenliği Konusunda Eksiklikler

Başkan Özen, yaz aylarının yangın riskini artırdığını vurgularken, Çeşme Belediyesi’nin yangın hidrantları konusundaki yetersizliklerine dikkat çekti. Özen, AK Parti Grubu olarak verdikleri önergenin belediye başkanı tarafından bir sonraki meclise bırakıldığını belirterek şu açıklamalarda bulundu:

" Çeşme Belediye Meclisi'nde AK Parti Grubu olarak ‘İlçemizde bulunan itfaiye aracının girmekte zorlandığı ya da giremediği dar sokaklara yangın hidrantlarının konulması, var olanların bağlantılarının yapılması, ayrıca ilçemiz sınırlarında bulunan arazi sahiplerinin yangınla ilgili, şahıslarına ait arazilerin yangına sebebiyet vermeyecek şekilde bakım ve temizliklerinin yaptırılmasını temin etmek’ üzerine mecliste önerge verdik. Belediyenin yangınlarla mücadelede ciddi eksiklikler olduğunu daha öncede dile getirdik. Maalesef bu konuda gereken önlemlerin alınmadığını üzülerek görmekteyiz."

Yangın Hidrantları Yetersiz

Özen, yangın hidrantlarının yetersizliği ve mevcut hidrantların bağlantılarının yapılmamasının büyük bir risk oluşturduğunu belirtti. "Yangın hidrantlarının sayısının azlığı ve mevcut hidrantların bağlantılarının yapılmaması, itfaiye ekiplerinin yangınlara hızlı ve etkili müdahale etmesini zorlaştırmaktadır. Çeşme Merkez'de ve Germiyan Mahallesi'nde bulunan hidrantların bağlantılarının olmaması, yangın durumlarında büyük bir risk oluşturmaktadır. Bu ihmalkarlık, olası yangınların daha büyük zararlara yol açmasına neden olabilir ve vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini tehlikeye atmaktadır," dedi.

Acil Eylem Planı Gerekiyor

Başkan Özen, yangın güvenliği konusunun ertelenemez olduğunu vurguladı ve belediye yönetimine seslendi: "Yaz dönemindeyiz ve yangınların en yoğun olduğu bir dönemden geçiyoruz. Bu konu asla ertelenemez ve bir an önce sorunun çözülmesi elzemdir. Çeşme'nin dar sokaklarında itfaiye araçlarının rahatça hareket edebilmesi için yangın hidrantlarının yerleştirilmesi ve mevcut hidrantların bağlantılarının yapılması zorunludur. Belediye yönetimi, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlamak için üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmeli ve yangınla mücadelede etkin bir planlama yapmalıdır. Çeşme'nin güvenliği için, bu konuda daha fazla gecikme yaşanmaması gerektiğini bir kez daha vurguluyoruz."

AK Parti'nin Takibi Sürecek

Özen, Çeşme halkının can ve mal güvenliği için atılacak her adımı yakından takip edeceklerini belirterek, " AK Parti Çeşme İlçe Teşkilatı olarak, belediye yönetiminin yangın güvenliği konusundaki sorumluluklarını yerine getirmesi için tüm imkanlarımızla çalışmaya devam edeceğiz. Çeşme halkının can ve mal güvenliğini sağlamak adına, bu konuda atılacak her adımı yakından takip edeceğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız," dedi.

 
 

İzmir HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve habergundemim.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.