Türkiye Âile Birliği: Fıtrata hukuka aykırı Âile yıkan yasalar kalksın

Türkiye Âile Birliği: Fıtrata hukuka aykırı Âile yıkan yasalar kalksın

Türkiye Âile Birliği: Fıtrata hukuka aykırı Âile yıkan yasalar kalksın
11 Haziran 2021 Cuma 17:44

Türkiye Âile Birliği: Fıtrata hukuka aykırı Âile yıkan yasalar kalksın

ANKARA’DAN KAMUOYUNUN DİKKATİNE!

              Türkiye Aile Meclisi ve Bileşenlerinin girişimiyle kurulan Türkiye Aile Birliği (TABİ) platformu olarak başlattığımız ve desteklediğimiz yürüyüşün son durağı olan Ankara’ya gelmiş bulunuyoruz. Şimdiye kadar AİLE kurumuna zarar veren yasa ve uygulamaları ifade etmeye çalıştık. Bugün ise, Yasama gücümüzü temsil eden Gazi Meclisimiz TBMM’den, Yürütme gücümüzü yöneten Sayın Cumhurbaşkanımız ve kabinesinden,  Yargı gücümüzü çalıştıran Anayasa, Yargıtay, Danıştay ve diğer yargı unsurlarından beklediğimiz düzeltme ve iyileştirmeleri sıralamak istiyoruz. Bu sorunların giderilmesinde Milletimize karşı tek başına veya birlikte sorumlu olduklarını tekrar hatırlatıyoruz!

1-     Feshedilen İstanbul Sözleşmesinin mevzuatımızda; kalan Toplumsal Cinsiyet Eşitliği, cinsi bölücülük, yargısız infaz gibi tedbirler, sapkın birliktelikleri aile ile bir tutma gibi zehirli kalıntılar acilen temizlenmeli, 6284 başta olmak üzere TCK ve TMK ıslah edilmelidir!

2-     Süresiz nafaka zulmü kaldırılmalı, TMK’daki nafaka hükümleri Atatürk döneminde yapılan ve 1988 yılına kadar geçerli olan şekline getirilmelidir.

3-     Çocukların boşanma sırasında velayetlerinin genelde anne tarafına verilerek babaların cezalandırılması, çocukların anayasal haklarının ihlali ve Ebeveyni Yabancılaştırma Sendromu (EYS) mağduru olmaları önlenmelidir. Velayet sahiplerinin keyfi şekilde okulda görüşme ve eğitim, sağlık konularında bilgi edinme haklarını gasp etmeleri önlenmelidir. Bunun yolu ortak velayetin esas alınması çok özel ve zaruri hallerde ancak tek taraflı velayetin verilmesidir.

4-     Çocuk haczi bir insanlık dramı olarak devam etmektedir. Velayeti elinde bulunduran tarafın hak gaspı yaparak görüşmeleri engellemesi halinde bütün icra işlem masrafları velayeti elinde tutana ödetilmeli, 2 den fazla tekrarı halinde velayet hakkı elinden alınmalıdır.

5-     Uzayan boşanma davaları cinnet ve cinayete ortam hazırlamakta, ekonomik ve duygusal çöküşe neden olmaktadır. Boşanma davaları birkaç ay içinde karara bağlanmalı, anlaşmazlık konusu olan mal paylaşımı, velayet, tazminat vb. konular ayrı davalar olarak sürmelidir.

6-     TCK ve 6284 yasası ile btün erkeklerin boynunda kılıç gibi duran kadının sadece beyanıyla ceza gibi tedbir kararları ve evlilik içi tecavüz gibi suçlamalara karşı adil ve ispatlı yargılanma hakkı bütün insanlara tanınmalıdır. Cinsi üstünlük ve ayrıcalık mevzuatımızdan çıkarılmalıdır.

7-     Fulbright ve CEDAW Sözleşmesi gibi anlaşmaların etkisiyle Milli Eğitim sistemimizde yer alan Toplumsal Cinsiyet Eşitliği, ateist bakışlı sözde bilimsel duruşlu ders müfredatının acilen yenilenmesi, milli eğitimden ABD hegemonyasının kaldırılması gerekir.

8-     64 yıl boyunca uygulanan 2002’de yükseltilen evlilik yaşına, istemeden uyumsuz kalarak fiilen evlenen gençlerin yıllar süren davalar sonucu mahkûm edilerek dağıtılan yuvaları kurtarılmalıdır! Evliliği devam eden ve dışarıda bekleyen eş ve çocuklarının şikâyetçi olmadığı açıkça belli olan genç evlilik mahkûmları hapisten çıkarılmalı ve sicilleri temizlenerek hayata tutunmaları sağlanmalıdır. Zina eden gençlere gösterilen hoşgörü meşru evlilik yapanlara da gösterilmelidir.

9-     Din ve ahlak düşmanı TV programları ve dizilerin yayınlanması yasaklanmalıdır. Toplumda gayrı meşru yaşamayı, israfı ve şiddeti reklam edercesine işleyen yapımlara izin verilmemelidir.

10-  Evliliği ve çocuk sahibi olmayı zorlaştıran uygulamalara son verilmelidir. Kadınların evde annelik yapmasını adeta küçümseyen ve bütün teşvikleri çalışan annelere yönelten devlet politikaları terk edilmelidir.

11-  Çalışan maaşlarında çocuk yardımı olarak eklenen komik ve aşırı düşük destek ödemeleri makul seviyelere yükseltilmelidir.

12-  Çocuklarımızın sağlıklı ve helal gıdalarla beslenebilmesi için, domuz katkılı, GDO’lu veya kanserojen nişasta bazlı şeker gibi zararlı ürünlere karşı kurulan fakat yetkisiz ve etkisiz kılınarak adeta komada yatan Türkiye Helal Akreditasyon Kurumu canlandırılmalı ve en az RTÜK kadar yetkili kılınmalıdır. Sağlıklı beslenmeyen çocuklardan sağlıklı aileler kuracak nesiller yetişemez.

Bizler 26 Sivil Toplum Kuruluşu ve bunların yüzlerce alt bileşenleri olarak bir araya geldik ve Türkiye Aile Birliği Platformunu kurduk. Yukarıda bir kısmı sayılan aile sorunları çözülene kadar takipçisi olmaya, siyasi veya bürokratik zeminlerde sorgulamaya, aile dostu olanlara yaklaşıp, aile zararına çalışanlara da karşı durmaya ant içtik. Hakkın tesisi için hakka hizmet etmeye ve aile temelli mazlumların yanında durmaya karar verdik.

YASAMA, YÜRÜTME ve YARGI organlarımızı işleten idarecilerimize emanet aldıkları görevin asıl sahibi Millet adına sesleniyoruz!

Lütfen aile düşmanı yasa ve uygulamaları düzeltiniz, ıslah ediniz, iyileştiriniz!

Milletimize karşı olan hesabınızı güç ve iktidar elinizdeyken veriniz ve gereğini yapınız. Millet gerekirse seçim sandığıyla yetki verdiklerini değiştirir ama asıl hesabın mahşerde tek tek sorulacağını da lütfen unutmayınız!

Milletimiz adına, milletimizin temel taşı olan aile adına, ülkemizin Başkenti olan Ankara’dan sesleniyor ve biz sizleri uyarma görevimizi yaptık diyoruz! Artık bahanelere sığınmayınız ve ailemiz için gereğini lütfen yapınız!  

Türkiye Aile Birliği Platformu
İcra ve İstişare Kurulu 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Hakkı - 4 ay önce
Ak parti aile kurumunu bitirecek.Süresiz nafaka gibi saçmalıklar varken kimse evlenmez.
Avatar
Hakkı - 4 ay önce
Ak parti aile kurumunu bitirecek.Süresiz nafaka gibi saçmalıklar varken kimse evlenmez.