Türkiye Âile Birliği: 6284 Fitnesi şiddeti cinayeti teşvik ediyor!..

Türkiye Âile Birliği: 6284 Fitnesi şiddeti cinayeti teşvik ediyor!..

Türkiye Âile Birliği: 6284 Fitnesi şiddeti cinayeti teşvik ediyor!..
08 Haziran 2021 Salı 16:01

banner1118

Türkiye Âile Birliği:
6284 Fitnesi şiddeti cinayeti teşvik ediyor!..

Türkiye Aile Birliği(TABİ) platformu olarak başlattığımız ve 44 sivil toplum kuruluşunun desteklediği Ankara yürüyüşünde Bolu'ya gelmiş bulunuyoruz. 

Bugünkü bildirimizin konusu Türk Ceza Kanunu ve 6284 yasasında yer alan kadının beyanına dayalı
cezalandırma ve iftira mağduriyetleridir. 

Şiddette ayrımcılık şiddettir, fitnedir, bölücülüktür. Bir kadının veya erkeğin, evlilik ilişkisi olmadan meşru şekilde karşılayamadığı tek ihtiyacı cinselliktir. Cinsellik dışında kalan bütün ihtiyaçlar kişisel çaba ve imkânlar ile meşru yollardan sağlanabilir. 

Evlilik kadın ve erkeğin cinsel hayatı özgür ve onaylanmış bir ortamda yaşama güvencesidir. Evliliğin en önemli nedeni cinsel birliktelik ve neslin devamıdır.

2004 yılında çıkarılan 5237 sayılı yeni Türk Ceza Kanunu binlerce yıllık evlilikte cinsel hayat güvencesini yok etmiş ve erkek tarafı için beyana dayalı sürekli bir tehdit, kadın tarafı için haksız ve kontrolsüz bir yetki sağlamıştır. 

Cinsel   saldırı başlığı altında
“Madde102-(1)Cinsel davranışlarla bir kimsenin vücut dokunulmazlığını ihlâl eden kişi, mağdurun şikâyeti üzerine, beş yıldan on yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Cinsel
davranışın sarkıntılık düzeyinde kalması hâlinde iki yıldan beş yıla kadar hapis cezası verilir.

(2)Fiilin vücuda organ veya sair bir cisim sokulması suretiyle gerçekleştirilmesi durumunda, oniki yıldan az olmamak üzere hapis cezasına hükm olunur. Bu fiilin eşe
karşı işlenmesi hâlinde, soruşturma ve kovuşturmanın yapılması mağdurun şikâyetine bağlıdır.” Şeklindeki hükmün son cümlesi yüzünden, bütün erkekler için evlilik büyük bir tehlike, sonu şeref ve haysiyetin yokedildiği 12 yıldan fazla hapsin söz konusu olduğu bir
tuzak ve sürekli tehdit haline gelmiştir. Akşam eşiyle birlikte olan veya olmayan kadının sabah savcılığa gidip“eşim ben istemeden bana sahip oldu” demesine engel hiç bir mani, kontrol ve kural yoktur. Evli olan her erkek potansiyel bir tecavüz mahkûmudur! 

Evliliği gayesizleştiren bu kanundaki son cümleyi kabuletmiyor ve kaldırılmasını talep ediyoruz!

TCK yüzünden evli erkeklerin beyana dayalı taciz ve tecavüz suçlusu olma tehlikesi 6284 sayılı kanun yüzünden bütün erkekleri kapsayacak şekilde genişletilmiştir. Hiçbir erkeğin şerefi, onuru ve haysiyeti güvence altında değildir!

8.Madde 3.Fıkraya göre
“Koruyucu tedbir kararı verilebilmesi için, şiddetin uygulandığı hususunda delil veya belge aranmaz.” Kişinin (genellikle kadının) beyanı yeterlidir. Bir defa şiddet/taciz şüphelisi yapılan erkeğin iflah etmesi, sosyal, ekonomik ve psikolojik olarak ayakta kalması imkânsızdır! İftira olduğu belliolan vakalarda bile ceza gibi uygulanan ağır tedbir kararlarının zararını sürekli erkek tarafı çekmekte ve iftira yapanın maddi çıkar talebine veya duygusal kin güderek intikam almasına yol açmaktadır. Kadına yönelik şiddet ve cinayet denilen vakaların önemli bir kısmında bu haksız tedbirler, uzaklaştırmalarve
sosyoekonomik linçe maruz kalmaların etkili olduğu Polis Akademisi yayınlarına da yansımıştır.
İstanbul Sözleşmesi'nin dayattığı 6284 iftira sebebiyle her yıl 553bin baba evden atılmakta çocuğuyla görüşmeside engellenince siddet ve cinayete teşvik oluyor.

Zulme, iftiraya, haksızlığa ve adalet facialarına karşı, kutlu yürüyüşümüze devam ediyoruz.

8.6.2021Bolu Türkiye Âile Birliği 02124365966wa.me/905327036115

Yürüyüşe destek veren BBP Bolu il başkanı emekli vaiz İbrahim Saygı hocamız konuşmasında:

Aileyi ifsat eden fıtrata hukaka dinimize aykırı yasaların acilen kaldırılmasını, yerine yerli milli inancımıza fıtratınıza hukuka uygun yasaların yapılması için ailemizi ve devletimizi korumak için elbirliği ile VAROLUŞ SAVAŞI vermeliyiz." Dedi.

Adem Çevik
Türkiye AileMeclisi başkanı
Türkiye Aile Birliği Kurucusu

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Hakkı - 4 ay önce
Türk milleti tarihinde böyle zulüm görülmedi. Süresiz nafaka ve hapis iftira,çocuk haczi, evden uzaklaştırma. Yaparsa Ak parti yapar ,zulmün kralını.