YAŞAM HABERLERİ
Ramazanda kilo almamak için sahur şart
22 Mayıs 2019, 18:07 0
Ramazanda kilo almamak için sahur şart
Ramazan ayı ile birlikte gün boyu tutulan orucun ardından herkes iftarda çok fazla yemenin getirdiği rahatsızlıklardan söz ediyor.
DÜNYA DEĞİŞİM AKADEMİSİ 142. MERKEZİNİ KONYA, SEYDİŞEHİR’DE AÇTI!
09 Mayıs 2019, 23:43 0
DÜNYA DEĞİŞİM AKADEMİSİ 142. MERKEZİNİ KONYA, SEYDİŞEHİR’DE AÇTI!
Dünya Değişim Akademisi Uzmanları Konya da dünya değişim akademisi açtı
Anneler Günü ne zaman? Bu yıl hangi gün kutlanacak?
07 Mayıs 2019, 23:33 0
Anneler Günü ne zaman? Bu yıl hangi gün kutlanacak?
Anneler Günü, son günlerde birçok kişinin araştırdığı konular arasında yer almaya devam ediyor. Her yıl mayıs ayı içerisinde kutlanan Anneler Günü, bu yıl da güzel sözler ve hediyelerle gündemde olacak. Peki, dünyanın hemen her ülkesinde kutlanan Anneler Günü bu yıl ne zaman olacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler
Sahurda hangi besinler tüketilmeli? Pratik ve lezzetli örnek sahur menüsü
05 Mayıs 2019, 22:07 0
Sahurda hangi besinler tüketilmeli? Pratik ve lezzetli örnek sahur menüsü
Onbir ayın sultanı Ramazan ayının gelmesi ile beraber, vatandaşların da iftar ve sahur hazırlıkları başladı. Özellikle ev hanımları sahurda tüketilmesi gereken yemekleri internet üzerinden son zamanlarda sıklıkla araştırıyor. Peki, sahurda hangi besinler tüketilmeli? Sahur sofrasında neler olmalı? İşte, birbirinden pratik ve lezzetli sahur menüsü...
FİKRİ SÖNMEZ KİMDİR?
04 Mayıs 2019, 16:54 0
FİKRİ SÖNMEZ KİMDİR?
1938'de Ordu'nun Kabakdağı Köyü'nde doğdu. İlkokuldan sonra İstanbul'da bir terzinin yanında çırak olarak çalıştı. 60'lı yılların ortalarında önce Türkiye İşçi Partisi'ne üye oldu. Dev-Genç'in 6. Filo'ya karşı düzenlediği gösterilere katıldı. 1971-1972 yıllarında Mahir Çayan'ın Karadeniz'e geçmesinde yardımcı olduğu iddiasıyla, 2 yıl tutuklu olarak yargılandı. 1974 affıyla tahliye oldu. 1979'da Fatsa'dan bağımsız belediye başkanı seçildi. Halk komiteleri oluşturduğu ve sosyalist bir yönetim tarzı uyguladığı gerekçesiyle 11 Temmuz 1980'de örgüt operasyonunda gözaltına alındı ve tutuklandı. 1985'te de cezaevinde kalpten öldü.
MUTLU KADIN MI, ÇALIŞAN KADIN MI?
24 Nisan 2019, 22:09 0
MUTLU KADIN MI, ÇALIŞAN KADIN MI?
Elif ZAİM yazdı mutlaka okuyun, okutturun
Günlük burç yorumları
14 Nisan 2019, 13:59 0
Günlük burç yorumları
14 Nisan Pazar günlük burçları astroloji uzmanı Bengü Kadakal tarafından kaleme alındı. Günlük burç yorumları hakkında detaylar ve burçların dikkat etmesi gereken konular haberimizde!
ABD Dışişleri yetkilisi Türk firmadan rüşvet almakla suçlanıyor
13 Nisan 2019, 21:07 0
ABD Dışişleri yetkilisi Türk firmadan rüşvet almakla suçlanıyor
ABD Dışişleri Bakanlığı'nda çalışan ve üst düzey güvenlik izni olduğu belirtilen bir yetkilinin, bir Türk inşaat firmasından rüşvet aldığı iddia edildi. Virginia Eyalet savcılarının hazırladığı iddianameye göre Türk şirketin ismi verilmezken, söz konusu yetkilinin ABD'ye ait bazı inşaat ve yenileme işlerini almasına yardımcı olarak Türk şirketinden binlerce dolar rüşvet aldığı belirtildi
Kelin Merhemi
12 Nisan 2019, 20:35 0
Kelin Merhemi
Geçen hafta Londra’da olan değerli dostlarımdan telefon aldım. Ülkelerinde gelinen çıkmazda neler yapılabilir konulu bir toplantı yapacaklarını söylediler. Anadolu gazete yazarlarından bir kişiyi davet etmek istemişler. Victor’un aklına ben gelmişim. Sarılmış telefona , ‘Metin Çarşamba günkü toplantımıza davet etsek gelirmisin ?’ dedi. Victor’u uzun senelerdir tanırdım. Sunday Times gazetesinde köşe yazarı olarak görev yapmakta. Kırk yıldır arkadaşlığımız devam etmekte. İlk tanıştığımız günlerde Daily News adlı gazetede muhabir olarak çalışmaktaydı. Daha sonraları yazarlığa terfi etmişti. BBC de de bir ara muhabirlik yapmış, oradada çalışırken bağlarımızı hiç koparmamıştık.
İznik Sinemaları ve Anılar
12 Nisan 2019, 20:33 0
İznik Sinemaları ve Anılar
Sinema bize farklı bir dünyanın kapısını açardı. Perdede seyrettiğimiz sadece görüntü değildi. Çoğu zaman filmin içine girer, efe olurduk, korsan olurduk, kovboy olurduk. Malkoçoğlu, Karaoğlan, Tarkan’la akınlara çıkardık. Herkül veya Masis’le Antik Çağ yaratıklarıyla dövüşürdük.