Aşk Doktoru Mehmet Coşkundeniz yazdı

Yıllar süren baskıdan nihayet kurtuldular Aşk Doktoru Mehmet Coşkundeniz yazdı... 2018, ünlüler dünyasında belki de en fazla ayrılığın yaşandığı yıl olarak anılacak

Aşk Doktoru Mehmet Coşkundeniz yazdı
16 Aralık 2018 Pazar 22:55

Emina Jahovic-Mustafa Sandal, Şeyma Subaşı-Acun Ilıcalı, Tuba Ünsal-Mirgün Cabas, Demet Akalın-Okan Kurt (gerçi sonradan barıştılar ama yeniden nikah kıymadılar), Hande Ataizi-Benjamin Harvey, Kalben-Ali İncesaraç, Gonca Vuslateri-Burak Ertoğan, Ece Yosmaoğlu- Ozan Doğulu ilk anda akla gelen çiftler. Bunlara son dakikada Belçim Bilgin-Yılmaz Erdoğan çifti de eklendi. 

DÖRT YILDIR AYRI HAYATLAR

DÖRT YILDIR AYRI HAYATLAR

Yıllardır magazinciler Belçim Bilgin-Yılmaz Erdoğan çiftini bir arada çok nadir görüntüledi. Birbirlerinin film galalarına bile gitmediler. Ancak ayrılık söylentileri ayyuka çıktığında bir yerde yemek yiyip çıkarken görüntü vererek dedikoduları ertelediler.

Ama herkes biliyordu ki son dört yıldır fiilen ayrılmışlardı. Belçim Bilgin’in Londra’da, Yılmaz Erdoğan’ın Köyceğiz’de kendilerine ayrı ayrı hayatlar kurduğu bir evlilikti onlarınki. Nedense bu ayrılığı resmileştirmiyorlardı. Bu da onların üzerinde büyük baskı yaratıyordu. 

Düşünsenize hayatınıza biri girse ortalıkta dolaşamazsınız. Çünkü kağıt üzerinde evlisiniz. Böyle bir durumda eşinizi aldatan kişi haline dönüverirsiniz. 

Aslında her ikisi de birbirlerine ‘geniş’ yaşam alanı sağlamıştı. O alana başkaları girdi mi, girmedi mi bilemem. Cihangir masalarında hem Belçim Bilgin hem de Yılmaz Erdoğan ile ilgili çok dedikodu ortaya atıldı ama hiçbiri kanıtlanmış değil. 

Neyse, artık boşandılar. Üstelik bunu çok temiz bir şekilde yaptılar. Ne birbirlerini kırdılar ne başka ünlüler gibi özel hayatlarını ortaya döktüler. ‘Asil’ bir şekilde yollarını ayırdılar. 

Bu arada çiftin Adalar Adliyesi’nde boşanmasına ‘romantik’ yorumu yapanlar olmuş. Romantizmden değil o, Adalar’da dava sayısı çok az. Kolaylıkla gün alırsın ve şehir merkezine uzak olduğu için kimseler görmeden mahkemeye girer çıkarsın. 

Kavgalı bir şekilde ayrılmıyorsan mahkeme çıkışı oturup yemek de yersin. İnanın bana o yemek hiç de romantizm içermiyor. Çiftler birbirine iyi dileklerini iletiyor, varsa çocukların geleceği hakkında konuşuyor, belki biraz hüzünle “Hoşça kal” diyor o kadar. Üç kez boşanma yemeği yedim, oradan biliyorum!

İŞTE ÜNLÜLERİN BOŞANMA SEBEPLERİ

POPÜLARİTE DÜŞÜŞÜ 

Her ikisi de ünlü olan çiftten biri, evlendikten sonra popülerliğini yitirdiği zaman bu sorun teşkil ediyor. Örneğin, evlenmeden önce hayranlarının ilgisi yüzünden sokakta yürüyemeyen bir ünlü evlendikten sonra aynı ilgiyi görmemeye başlıyor. Şöhrete alışmış biri de bunu kaybettiği zaman evliliğini sorumlu tutuyor. 

Ä°ÅžTE ÃœNLÃœLERÄ°N BOÅžANMA SEBEPLERÄ°

EGO VE ÖZGÜVEN

Yüksek ego ve sonsuz özgüven ünlülere meslek hayatlarında büyük başarı getiriyor. Ama bu özellikleri evlilik hayatında onları daha hoşgörüsüz kılıyor. Normal başlayan bir konuşma kısa sürede önce tartışmaya ardından büyük kavgalara dönüşebiliyor. 

EGO VE ÖZGÜVEN

İŞ YOĞUNLUĞU

Ünlülerin yoğun çalışma yaşamları, evliliklerine olumsuz etki yapıyor. Doğal olarak birbirleriyle paylaşımları azalıyor. 

Ä°Åž YOÄžUNLUÄžU

İHANET

Ne yazık ki ünlülerin boşanmasındaki en büyük etkenlerden biri de aldatma. Şöhretin getirdiği beğenilme duygusu evlenince ortadan kaybolmuyor. Hayranların ilgisi bazen çok ileri seviyelere çıkabiliyor. Evliliğinde zaten sorun yaşayan ünlü de bu ilgiye kayıtsız kalamıyor. 

Ä°HANET

SİNDİREMEMİŞLİK

Şöhreti evliyken bulanların yaşadığı durum. Aslında şöhret basamaklarını çıkarken en büyük desteği eşlerinden alıyorlar ama bir süre sonra vefa duygusunu yitiriyorlar. Eşlerini kariyerlerinin ya da yaşayacakları başka aşkların önünde bir engel olarak görüp evliliği bitiriyorlar. 

SÄ°NDÄ°REMEMÄ°ÅžLÄ°K

TÜKENMİŞLİK

Ünlü olduktan sonra her ortama giren, her zevki yaşayan kişi, “Tamam artık evlenebilirim” düşüncesiyle nikah defterine imza atıyor. Ama işte o tükenmişlik evliliğe yansıyor. Bir şeyden kurtulmak için yapılmış evlilikler kalıcı olmuyor. 

TÃœKENMÄ°ÅžLÄ°K

ACELE YAPILAN EVLİLİK

Bir dizi setinde ya da bir arkadaş ortamında tanışıyorlar üç ay sonra evleniyorlar. Evliliğin ne olduğu konusunda fikirleri yok. Tabii kısa süre sonra aslında birbirlerine hiç uygun olmadıklarını anlıyorlar. 

ACELE YAPILAN EVLÄ°LÄ°K

KÜLTÜR FARKLILIĞI

 “Nasıl olsa ikimiz de ünlüyüz ve aynı çevredeyiz” deyip aralarındaki kültür ve eğitim farkını gözetmeden evleniveriyorlar. Ama evliliğin ilerleyen aylarında bu farklılık bir tokat gibi suratlarına patlıyor. Yalnız kaldıklarında konuşacak bir şey bulamıyorlar

KÃœLTÃœR FARKLILIÄžI


Kaynak: POSTA

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.