Yeniden Refah Partisi Aliağa da kongresini yaptı

Yeniden Refah Partisi Aliağa 1.Olağan İlçe Kongresi 1 Aralık Pazar Günü Aliağa Belediyesin de Bulunan Meclis Salonun Da 200 Kişi nin Katılımı İle Gerçekleştirildi.

Yeniden Refah Partisi Aliağa da kongresini yaptı
01 Aralık 2019 Pazar 20:00

Açılış Ve Yoklamanın Ardından Kongre Divanı İçin Delegelerden Gelen Tekliflere Göre Divan Başkanlığına Abdurrahman Karaman Divan 2.Başkanlığına İbrahim Öztürk Katip Üyeliklere İse Hacı Mehmet Solmaz Ve Mehmet Gale Seçildi.

Divan Başkanlığı 8 Gündem Maddesi Ni Delegelerle İbra Etti Ve Akabinde 1 Dakikalık Saygı Duruşu Ve Akabinde İstiklal Marşının Okunmasının Ardından,İlçe Başkan Yardımcısı Muhammed Ali Öz Faaliyet Raporunu İbra Etti Ve Delegeler Tarafından Oy Birliği İle Kabul Edildi. İlçe Başkan Yardımcısı Soner Demirel İn Mali Raporu İbra Etmesi Ve Delegelerin Oy Birliği İle Kabul Edilmesinin Ardından Siyasi Konuşmalarda Açılış Konuşmasını Yeniden Refah Partisi Aliağa Kurucu İlçe Başkanı Hüseyin Bıçakçı Yaptı.Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Şükrü Konca Bey'in Selamlama Konuşmasının ardından Siyasi Konuşmayı Yapmak Üzere Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyesi Avukat Bayram Sakartepe Konuşmasını Gerçekleştirdi.Tek Liste Olarak Girilen Seçimde 100 Oy İle Hüseyin Bıçakçı Aliağa İlçe Başkanı Oldu

İl Başkanı konuşması

Değil mi cephemizin sinesinde iman bir; 
Sevinme bir, acı bir, gaye aynı, vicdan bir;

Değil mi ortada bir sine çarpıyor, yılmaz, 
Cihan yıkılsa emin ol bu cephe sarsılmaz!

İstiklal şairimiz merhum Mehmet Akif Ersoy 'un mısralarında ifadesini bulan birlik şuuruyla ...

Selam kelamdan önce gelir dusturundan hareketle Sizleri selamların en güzeli Allah 'ın selamıyla selamlıyorum. 

Esselamüaleyküm ve Rahmetullahi ve Berakatuhu. 

Sayın divan ,
Kıymetli MKYK üyemiz, Kıymetli İzmir İl Başkanlık Divanı üyelerimiz, 
Kıymetli Anakademe, kadın kolları ve gençlik kolları başkan ve üyelerimiz, Kongremize İzmir'den ve çevre ilçelerimizden katılan kıymetli misafirlerimiz, 
Milli Görüş Hareketinin dava erleri, Güzel Aliağa ilçemizin güzel insanları, Aziz ve Muhterem kardeşlerim.

Yeniden Refah Partimizin Aliağa 1 . Olağan Kongresine hepiniz hoşgeldiniz, sefalar getirdiniz.

22 . eylül.  2019 tarihinde kıymetli genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan beyefendinin teşrifleriyle  İzmir İl Kongremizi yaparak, Bismillah dedik ve çalışmalarımıza başladık. 

05.ekim. 2019 tarihinde Genel başkan yardımcılarımız Sayın Doğan BEKİN ve Sayın Cengiz ZOR beylerin teşrifleri ile İzmir İl Başkanlığı mihmandarlığında , Kemalpaşa ilçemizde Cennetmekan Erbakan Hocamızın açılışını yaptığı Dere Mesire Yeri salonunda 9 ili kapsayan eğitim toplantısını muhteşem bir katılım ile gerçekleştirdik. 

17 Kasım 2019 tarihinde, 10400 kişilik oturma kapasitesi olan Ankara Arena Spor Salonunda emniyet rakamlarına göre 44753 kişinin rekor katılımıyla muhteşem bir şölen havasında büyük Kongremizi yaptık. Böylelikle seçimlere girme hakkı kazandık. 

Cennetmekân Erbakan Hocamızın TOBB Bakanlığından polis marifetiyle uzaklaştırıldığı, akabinde bundan 50 yıl önce  1969 yılında Bağımsızlar hareketi olarak başlattığı Milli Görüş Davası Yeniden Refah Partimiz ile devam ediyor. 

Milli görüş bir ideoloji değildir. Milli Görüş bir fikirdir. İdeolojinin ahireti yoktur, fikrin ahireti vardır. 
Bizler Milli Görüş davasının neferleri olarak ölüm ötesi hayata dair mesuliyetlerimiz gereği, canımızla malımızla Allah rızası için çalıştık, çalışıyoruz ve son nefesimize kadar çalışmaya devam edeceğiz. 

Bir fikrin iki partisi olmaz. Milli Görüş hareketinin tek bir partisi vardır, o da Yeniden Refah Partisi dir. 

Türkiye 'de iki tür seçmen vardır . Bir ; Milli Görüşçü olanlar, 
İki ; Milli Görüşçü olmaya aday olanlar.

Türkiye de iki parti vardır. Bir ; milli görüşün partisi Yeniden Refah Partisi, 
iki ; diğerleri. 

54. Hükümet ile efsane başarılara imza atan, Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk kez  denk  bütçe ile dış borç almadan, faiz ödemeden, altı aylık dönemde 35 miyar dolar kaynak paketi açıklayan, D8 ile müslüman ülkeler birliğini kuran, memur ve işçi maaşlarında yüzde elli , emekli maaşlarında yüzde yüzü aşan oranda artış yapan, önce Ahlak ve maneviyat diyen, hayırlara motor, şerlere fren olan Milli Görüş,  50 yıllık şanlı mazisi ile aziz milletimizin gönlünde taht kurmuş, gelecek için tek umut haline gelmiştir. 

Tıpkı geçmişte olduğu gibi 
bugün de Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan liderliğinde; Yeniden Refah Partimizin iktidarında 
Her yıl 100 milyar dolarlık kaynak paketleriyle,  yüzde otuza varan genç işsizlik oranı,  elektriği kesilen 600 bin ailenin karanlıkta kaldığı, sosyal yardım alan ailelerin oranının yüzde 8 den yüzde 24 e çıktığı, yüzde 30 luk doğalgaz zammı, yüzde 50 lik elektrik zammı ile milletin geçim sıkıntısından bunaldığı bir ortamda, açlık sınırının altında kalan emekli maaşlarında ve yoksulluk sınırının altında kalan en düşük memur ve işçi maaşlarında yüzde elli oranında artış yaparak,
D8 leri düşünce kuruluşu olmaktan çıkarıp,  D 60 yaparak aslî fonksiyonunu icra eden islam birliği haline getirerek, kendi milli paraları ile ticaret yapmak suretiyle, siyonizmin en büyük sömürü aracı olan dolar kullanımına son verip tüm mazlum milletlere ağabeylik yapmak suretiyle, tarihi misyonunu devam ettirerek bu coğrafyanın, insanca  yaşanabilir, mutlu, mesud ve müreffeh hale gelmesi için  millete hizmet yolunda canla başla çalışmaya devam edeceğiz.
Suriye Emevî Camii'nde Cuma namazı kılacağız derken, dört milyon Suriyeli nin bizim Camiilerimizde namaz kıldığı, dış politikada Amerika nın postacılığının yapılması yüzünden Ortadoğuda akan kanın durmadığı, Filistinde Siyonist zulmün devam ettiği bir fetret devrinden çıkışın yolu, Milli Görüşün  Şahsiyetli dış politika anlayışı ve Yeniden Refah Partisi iktidarının işbaşına gelmesi ile olacaktır. 

"Letuftihannel Konstantiniyye, Feleniğmel emiru emiruha Feleniğmel ceyşu zelikel ceyş" 

İstanbul elbet fetholunacaktır. Onu fetheden komutan ne güzel komutandır, onu fetheden asker ne güzel askerdir övgüsüne mazhar olan ,
Rasûlullah efendimizin hadisi şerifleriyle müjdelenen Fatih Sultan Muhammed hanın bizlere mirası,Ayasofya nın zincirlerinin kırılması Yeniden Refah Partisi iktidarının işbaşına gelmesi ile olacaktır. 

Keza istanbul sözleşmesi gibi adeta deli gömleği giydirilmişcesine bu aziz milletin değerlerini ve aile müessesesini dinamitleyen paçavralar, Yeniden Refah Partimizin iktidarında yırtılıp atılacaktır.  
Burası Yeniden Refah Partisidir. 
Burada huzur vardır. 
Burada adalet vardır.
Burada bereket vardır.
Burada Refah Vardır. 

Türkiye'miz ve Milletimiz için
Burada Gelecek Vardır. 

Ve bugün İzmir il Kongremizi teşriferinde Genel Başkanımıza söylediğimiz gibi Yeniden Refah Partimizin ilçe kongrelerine   Alfabenin A sından  Aliağa ilçemizden başlıyoruz. 

Ve diyoruz ki; 

Aliağa için biz varız. 

İzmir için biz varız. 

Türkiye için biz varız. 

Şimdi hep birlikte ,
Cennetmekân Erbakan Hocamızın adetini yerine getiriyoruz. 
Ayağa kalkıyoruz, 
şöyle sağ elimizi kaldırıyoruz. 

 Mill görüş yeminimizi heyecanla ,gür bir sesle ve coşkuyla haykırıyoruz. 


*MİLLETİMİZİN -
SELAMETİ VE 
KURTULUŞU İÇİN

* YENİDEN REFAH PARTİMİZİN - EN BÜYÜK ZAFERLERİ İÇİN 

* YAŞANABİLİR BİR TÜRKİYE İÇİN 

*YENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE İÇİN 

*YENİ BİR DÜNYAYI KURMAK İÇİN 

*BUGÜNE KADAR OLDUĞU GİBİ - BUNDAN SONRA DA - CANLA BAŞLA ÇALISACAĞIMIZA

* SÖZ VERİYORUZ. 

ZAFER İNANANLARINDIR VE ZAFER YAKINDIR. 

ALLAH HAPİNİZDEN RAZI OLSUN. 

KONGREMİZ HAYIRLI OLSUN.

GAZAMIZ MÜBAREK OLSUN. 

ALLAH YÂR VE YARDIMCIMIZ OLSUN. 

YENİDEN REFAH PARTİMİZİN EN BÜYÜK ZAFERLERİNDE BULUŞMAK ÜZERE ALLAH 'A  EMANET OLUNUZ. 

ESSELAMÜALEYKÜM .

İlçe Başkanı konuşması

Saygı Değer;Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyemiz Sayın Bayram Sakartepe Bey Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyemiz Sayın Özgür Mertgenç Bey
Yeniden Refah Partimizi Genel Merkez İzmir Hanım Kolları Sorumlusu Sayın Mimar Dr. Tülin Okan Hanımefendi
Yeniden Refah Partimizin İl Başkanı Sayın Şükrü Konca Bey
Yeniden Refah Partimizin İl Manisa Başkanı Sayın Hakan Lalebaş Bey
Aliağa Belediye Başkanımız Sayın Serkan Acar Bey
Aliağa Belediyesi Belediye Başkan Yardımcıları
Yeniden Refah Partimizin İl Başkan Yardımcıları
Aliağamızın Siyasi Parti Ve Sivil Toplum Örgütü Başkanları Ve Mensupları
Kıymetli Basın Mensupların
Çok Değerli Ülkemizin Ve Salonumuzun  Güvenliğini Sağlayan Polis Kardeşlerimiz
Kıymetli Delegelerimiz
Kongremize Katılan Tüm Genç Kardeşlerimize, Hanım Kardeşlerimize, Beyefendilere Selamlar Ediyorum.

 Günümüz Hayırlı Olsun, Kongremiz Hayırlı Olsun.

YENİDEN REFAH PARTİMİZİN ALİAĞA 1.İLÇE KONGRESİNE HOŞGELDİNİZ,ŞEREF VERDİNİZ.

Kıymetli Misafirlerimiz

Öncelikle Kongremiz Vatana, Millete, İslam Âlemine Ve İnsanlığa Hayırlar Getirsin İnşallah

23 Kasım 2018 Tarihinde Hacı Bayram Veli Hazretleri’nin Huzurunda, Yaşadığımız Bu Heyecan, Bu Aşk, Bu Coşku Bizlere 1991'in, 1994'ün, 1995'in O Zaferlerle Dolu Günlerini Hatırlatıyor. Bu Yaşadığımız Aşk Ve Heyecan Bize Ebu Eyyüb El Ensari'nin, Fatih Sultan Muhammed Han Hazreleri'nin, Sultan Abdulhamit Han'ın Ve Erbakan Hocamızın Himmetidir.Bu Sevgimiz Milli Görüşedir. Partimiz Bu Zaman İçin De Halkımızın Büyük Teveccühü Ve İlgisine Mashar Oldu.Ülke Genelinde İl Ve İlçe Kongrelerimizi Bir Zincirin Halkaları Gibi Her Geçen Gün Birbirine Bağlayarak İlmek İlmek İşliyor,Halkımızdan Aldığımız Güç İle Emin Adımlar Atarak Yolumuza Devam Ediyoruz.Şahsımıza Aliağa Kurucu İlçe Başkanlığı Görevi Tevdi Edildiği Günden Beri Kurucular Kurulumuz Ve Bölge Başkanımız Sayın Adil Güveli Bey İle Beraber Teşkilatımızı Güçlendirmek Adına Bire Bir Görüşmeler İle Üye Sayımızı Artırıp,Aliağamıza Hizmet Edecek,Hizmet Aşığı Kadroyu Oluşturup Bugün Bu Zincirin Bir Halkısını Da Sizlerin Katılımı Ve Teveccühü İle Ekliyoruz.
KYMETLİ HANIMEFENDİLER,BEYEFENDİLER VE GENÇ KARDEŞLERİM;.

Toprak Uğrunda Akan Şehit Kanlarıyla Vatan Olur.
Siyaset De; Bütün İnsanlığın Kurtuluşu İçin, Zalimin Zulmüne Dur Demek İçin, Mazlumların, Ezilenlerin, Gariplerin Haklarını Korumak İçin Yapılırsa İbadet Olur.
İşte Bizim Siyasetimiz... İşte Milli Görüş Siyaseti...
İşte Yeniden Refah Siyaseti Böyle Bir Siyasettir.
Yıllar Önce Erbakan Hocamız Vefat Ettiğinde Dedik Ki; 'Erbakan Hocamız Vefat Etti Diye Film Bitti Sanmayın. Film Bitmedi, Film Daha Yeni Başlıyor' Dedik.

Evet, Erbakan Hocamız Vefat Etti Ama Milli Görüş Davası Kıyamete Kadar Devam Edecektir.
Bu Muhteşem Atmosferi, Bu Tarihi Anı En Mükemmel Şekilde İzah Edecek, İfade Edecek Bir Diğer Cümlede "Milletimizin Görüşü Milli Görüş, Bir Kez Daha Yanardağ Gibi Patlıyor’’ Cümlesidir Elhamdülillah.
İşte Bu Salon dan, 'Yeniden Refahla Yeniden Geliyoruz' Diye Haykırıyor.
Bu Salon dan,  "Zalimler İstemese De Allah Nurunu Tamamlayacaktır’’ Diye Haykırıyor.
Bu Aşk, Bu Heyecan Aynı Zamanda "Biz Erbakan'ı Ve Zihniyetini Gömdük, Üzerine De Beton Döktük’’ Diyenlere Verilecek En Güzel Cevaptır.
Bu Aşk ve Heyecan, "Artık Milli Görüş'ün Modası Geçti, Devri Kapandı" Diyenlere Verilecek En Güzel Cevaptır.
Bu Aşk Ve Heyecan, Her Ne Kadar Belli Etmemeye Çalışsalar Da, Kurulduğumuz Günden İtibaren Bizleri Yakinen Takip Eden Dış Güçlere, Zalimlere, Irkçı Emperyalizme Verilecek En Muazzam Mesajdır.


Biz Yeniden Refah Partisi Olarak Siyaseti Kavga Etme Yeri Değil, Milletin Derdine Derman Olma Yeri Olarak Göreceğiz.
Biz Yapılan Hizmeti Takdir Ve Tebrik Edeceğiz.
Eksiklerin Tamamlanması, Yanlışların Düzeltilmesi İçin Bugüne Kadar Olduğu Gibi Bundan Sonra Da Bütün Gücümüzle Mücadele Edeceğiz.


Çok Değerli Hazirun 

Yeniden Büyük Türkiye'yi Kuracak Olanlar İşte Bugün Bu Salonda Olan Kadrolardır.
Neden?
Çünkü Metalleri Yorulmuş, Boyaları Dökülmüş, İkide Bir "Ah Nerede O Eski Günlerimiz’’ Diye Serzenişte Bulunanlar Yeniden Büyük Türkiye'yi Kuramaz Da Onun İçin.
Yeniden Büyük Türkiye, Tek Derdi Koltuk, İhale, İmar Olan, Tek Derdi Kendi Geleceği Ve Menfaati Olan Kadrolarla Kurulmaz Da Onun İçin.
Yeniden Büyük Türkiye, Hesabilerle Değil Hasbilerle Kurulur Da Onun İçin
Yeni Bir Dünya Da Yine Bugün Bu Salondaki Kadrolarla Kurulacaktır.
Neden?
Çünkü Amerika'dan Korkanlarla Yeni Bir Dünya Kurulmaz Da Onun İçin.
Yeni Bir Dünya Ancak Ve Ancak Kuvvet Ve Kudret Sahibi Amerika Değil Cenab-I Allah'tır Diyenlerle Kurulur Da Onun İçin.

Ve Buradan Son Olarak Yıllardan Beri Yana Yakıla Ömer’leri Arayanlara Sesleniyoruz.
Ve Diyoruz Ki;
Ömerler De, Aliler De, Osmanlar Da, Ebubekirler De, Yeniden Refah Kadrolarında Fazlasıyla Mevcuttur.
Ve Biz İlk Seçimde Onları İktidara Taşıyacağız İnşallah.
Yeni Dönemin, Zaferlerin, Milli Görüş'ün İkinci 40 Yıldaki Yeniden Şahlanış Ayının Müjdecisi Olan Tarihi Kongremiz Hayırlı Ve Uğurlu Olsun.
Bu Tarihi Kongremiz, Yeniden Refah Partimizin Bu Birinci Kongresi,'Yaşanabilir Türkiye'nin, Yeniden Büyük Türkiye'nin, Yeni Ve Adil Bir Dünyanın Bir An Evvel Kurulmasına Vesile Olsun İnşallah.
Burada Sözlerimi Noktalarken Yeniden Refah Partimizin Bu İlk İlçe Kongresinde Milletimizin Çektiği Maddi Ve Manevi Sıkıntılarının Kurtuluşunun Milli Görüş Anlayışında Ve O Anlayışın Bugünkü Tek Temsilcisi Olan Yeniden Refah Partisinde Olduğu Gerçeğini Bir Kez Daha En Gür Seda İle Hep Birlikte Haykırıyoruz.
Yeniden Refah Partimizin Bu Kongresinde Geleceği İnşa Edecek Tertemiz Genç Kadrolarını Aziz Milletimize Takdim Ediyoruz.
Bu Kongremizde Milletimize Ve Tüm Dünyaya ‘’Burada Gelecek Var’’ Diyoruz.
Bu Kongremizde Milletimize "Mahzun Olmayın. Karamsarlığa Kapılmayın. Artık Çare Var. Artık Umut Var. Artık Yeniden Refah Var. Artık Biz Varız" Diyoruz.
Bu Her Türlü Tarifin Üzerinde, Bu Kelimelerle Tarif Edilemeyecek Güzellikteki Bu Atmosfer, Edirne'den Ardahan'a, Antalya'dan Sinop'a Kadar Tüm Türkiye'ye, Fas'tan Endonezya'ya Kadar Tüm İslam Âlemine Artık Umut Var, Artık Yeniden Refah Var, Artık Biz Varız Diye Haykırıyoruz. Elhamdülillah.

Cenab-I Allah Hepinizden Razı Olsun.
Bir Kez Daha Bütün Delegelerimize, Kurucularımıza, Hanım Ve Gençlik Teşkilatlarımıza, Bu Organizasyonda Emeği Geçen 7'den 70'e Bütün İsimsiz Kahramanlara,Hanımı İle Erkeğiyle, Genciyle Yaşlısıyla, Siz Kardelenlere, Siz Serdengeçtilere, Siz Sadık Ve Samimilere Bir Kez Daha Selam Olsun.
Özellik İle Kongremizin Ve Salonumuzun Hazırlanmasında Emeği Bulunan Kardeşlerime
Bir Kez Daha Teşekkür Ediyorum.
Kongremiz Hayırlı Olsun.
Günümüz Hayırlı Olsun.
Allah'a Emanet Olunuz.
ESSELAMUNALEYKUM

Yeniden Refah Partisi Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyesi Avukat Bayram Sakartepe Konuşması

Yeniden Refah Partimizin Büyük Kongresi İle Milletimiz Geleceğini Yeniden Refah Partisinde Görmüştür.
İktidara Geldiğimiz de Adil Düzeni Kuracağız Ve Gelir Adaletsizliğine Son Vereceğiz.Geçmişte İşçiye,Memura Ve Emekliye Yapmış Olduğumuz Zamları Tekrar Yapacağız,Dedi 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.