Habergündemim imtiyaz sahibi Abdülvahit Koç önemli açıklamalar yaptı.

Habergündemim.com imtiyaz sahibi Abdül Vahit KOÇ kıdem tazminatı ve seçim değerlendirmesi hakkında önemli açıklamalar yaptı.

Habergündemim imtiyaz sahibi Abdülvahit Koç önemli açıklamalar yaptı.
15 Nisan 2019 Pazartesi 14:56

Habergündemim imtiyaz sahibi ve genel yayın müdürü Abdülvahit KOÇ seçim değerlendirmesinin ülkenin asıl beka sorunu olduğunu dile getirdi.


Seçim konusunda değerlendirme yapacakmısınız? sorusuna 
Seçim çalışmaları yapıldığı sıralarda beka sorunu dile getirilmişti asıl beka sorunu seçim değerlendirmesini iyi yapmaktır, eger seçimi iyi algılamaz iseler işte beka sorunu o zaman başlayacaktır.dedi

Çarpıcı açıklamalar yapan Abdülvahit Koç

Sözlerine şöyle devam etti:

İşçi kesimi hiçe sayıldı

Hükümet işçi kesimini dinlememeye devam eder ise bu yıkılışın başlagıcı olacaktır. "Biz onları kadroya aldık daha ne istiyorlar"diyerek işçinin sıkıntılarını görmezden gelmek,kendi topuğuna sıkmak olacaktır diye defalarca söyledik, KHK ile işçileri dar boğaz içine almak, enflasyon %20 leri geçmişken %4 verdik daha ne istiyorsunuz demek ne kadar büyük yanlıştı herkes görmüş oldu, bu dersi iyi anlamak seçimi iyi degerlendirmek bunun için çok gerekli.

Emeklilik de yaşa takılanlar haklarını isterken onlara vatan haini muamelesi yapmanın ne kadar zararlı olduğunu çok iyi anlamak gerekir, devletinden haklı bir sebep ile hakkını istemenin hükmü vatan hainliği muamelesi olmamalıdır. 

Hata ve yanlışların telafisi mümkün iken hala aynı düşünce ile yani " biz daha iyi biliriz bizim doğru bildiğimizi yanlış görenler haindir " denilmeye devam edilirse bu ülkenin asıl beka sorunu şimdi başlıyor demektir. dedi

Seçim değerlendirmesi çok önemli

Kaybetmenin sebeplerini "seçim için çalışılmadı "demek ile kapatmak akıllı bir davranış olmaz.
Kimler küstürüldü, kimler bizlere kırıldı diye düşünülür ise kazanımlar devam eder,aksi taktirde ülkemiz büyük kaybedişlere gebe olacaktır.

Mağdur olanların sesleri önemli.

Farkındamısınız bilmiyorum ülkemizde mağduriyetler çok arttı bu mağduriyetleri görmezden gelmek olamaz, olmamalı ..

Aklıma gelen  bir kaç tanesini söyleyeyim,  Süresiz  nafaka mağdurları binlerce kez bu konuyu hükümete arz ettiler,bizler de HABERGÜNDEMİM olarak onların mağduriyetinin sesi olmaya çalıştık, fakat söz verilse de bir türlü sonuca ulaşılamadı.
Bunun yanında çocuklarını icra ile alan babalar anneler ,çocuk icrasının kaldırılması konusunu defalarca dile getirdiler, ne yazık ki bunun da çözümü sağlanmadı.

 Şu anda aklıma gelen birkaç mağduriyetlerden bazıları bunlar ,bunun gibi bir çok mağdur olan kişiler gruplar var, ne yazık ki hiç birine müdahale edilmedi,yani bu sonuç kaçınılmaz oldu.

İşte şimdi seçim değerlendirilmesi iyi yapılmaz ise gerçekten de bu ülkede Beka sorunu başlayacak, çünkü bu milletin bu hükümetten gerçekten de büyük beklentileri var.

Ne yazık ki son günlerde gündemde olan kıdem tazminatı binlerce kişinin yine mağdur olmasına sebep olacak bir hamle gibi gündeme düştü. Bugünlerde sosyal medyanın vazgeçilmez cümleleri arasında "kıdem tazminatıma dokunma "cümleleri bolca yer almakta ,hükümet de yine ısrarcı yani biz daha iyisini biliyoruz düşüncesini korumaya devam ediyor.
Halkın büyük çoğunluğunun maddi sıkıntılarla yüz yüze olduğu düşünüldüğünde bes için kesilen paraya dahi ihtiyacı olduğu görülmezse bu da ayrı bir mağduriyete sebep olacak gibi. 
Şimdi hükümet yetkililerinin biz nerelerde hata yaptık bu mağduriyetleri nasıl giderebiliriz diye düşünmesi beklenirken yine işçi kesiminden fedakarlık beklenmesi akıllara durgunluk veren bir olay.

Kısacası aklımıza gelen  bir kaç örnekle anlatırsak;
*Şimdi bizim vatandaşımız Boşandığı kişiye 20 yıldır nafaka ödemeye mahkum edildi

çözüm önerileri yok sayıldı.

*Çocuklarını icra ile gören anne ve babalar asgari 600 TL her ay ödemeye mahkum edildi

çözüm üretilmedi.


*KYK ile kadroya alınan personel toplu iş görüşmesi yapması engellendi bunun yanında yüzde dört enflasyon zammı sanki bir kıyakmış gibi gösterildi.

*KHK ile kadroya alınamayan yüzlerce kişi var

söz hakki dahi verilmedi.

*Belediye çalışanları kadroya alındı, dendi ama kamu iktisadi teşekküllü işçi

alınmadı. kandırıldığını söyledi cevab dahi verilmedi.


*Emeklilikte yaşa takılanlar haklı davalarında

hain ilan edildi.

Sonuç
Bu ve benzeri birçok mağduriyetler seçimin kaderini değiştirdi.
Seçimden aylar önce seçimin kaderini değiştirecekler haberiyle *Habergündemim. com* bu konuyu dile getirmişti ne yazık ki sonuç herkesçe malum ,simdi seçim değerlendirmesi çok iyi yapılmalı ve magduriyetler hemen giderilmeli aksi taktirde beka sorunu başlayacaktır. Milletin hükümet den beklentilerine  karşılık verilme zamanı asıl şimdidir.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.