Çiğli Orhan Akıncı ile rekora hazırlanıyor

CHP Çiğli Belediye Başkan Aday Adayı Orhan Akıncı, 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilecek olan yerel seçimlerde, Çiğli’nin sorunlarını ele aldı ve bunlara yönelik çözümlerini dile getirdi.

Çiğli Orhan Akıncı ile rekora hazırlanıyor
15 Aralık 2018 Cumartesi 23:06

Akıncı; "2019 seçimlerinde ilimizdeki olası seçim ittifaklarının bazı belediye başkanlıklarını kritik duruma getirebileceğini değerlendiriyorum. "

Neden Opr. Dr. Orhan AKINCI

AKINCI ; "Çiğli’yi tanıyorum ve sorunlarına vakıfım. Çiğli nüfusunun yaklaşık 1/3’ü göçmendir. Eşim de göçmen kökenlidir.

2019 seçimlerinde ilimizdeki olası seçim ittifaklarının bazı belediye başkanlıklarını kritik duruma getirebileceğini değerlendiriyorum. İlçemizde nüfusun yaklaşık üçte birini göçmen (Yugoslavya ve Bulgaristan) vatandaşlarımız oluşturmaktadır. Eşim Dr.Sibel Akıncı göçmen kökenli olup (Bulgaristan göçmeni baba, Yugoslav göçmeni anne), bu sayede kurduğumuz iyi diyaloglarımız ve onlardan gelecek destek ile bölgede daha geniş bir kesime hitap etme imkânım bulunmaktadır. Bu yurttaşlarımız da desteklerini esirgemeyeceklerini her fırsatta ifade etmektedirler.Yine Çiğli’de 130 binden fazla seçmen içinde 50 bine yakın Vartolu seçmen vardır. Ben de Vartolu olduğum için hemşirelerimin desteğini firesiz alabileceğime inanıyorum.45 yıllık Çiğlili’yim. Ortaokul, lise ve üniversite hayatım boyunca bu ilçede yaşadım. . Çiğli’de farklı sektörlerde söz sahibi olan okul arkadaşlarımla sıcak ilişkilerimiz hala devam etmektedir. Parti farkı gözetmeksizin bana kayıtsız şartsız destek vereceklerinin sözünü her ortamda yinelemektedirler." Dedi.

Opr.Dr. Orhan AKINCI nın üye olduğu dernekler

Sosyal ve Mesleki Kuruluşlara Üyelikler

1.İzmir Tabip Odası ve Türk Tabipleri Birliği

2.Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği (TOTBİD)

3.Türk Ortopedi ve Travmatoloji Derneği (TOTDER)

4.TOTBİD Artroplasti Şubesi

5. Ekstremite Rekonstrüksiyonu ve İlizarov Yöntemleri Uygulama ve Geliştirme Derneği (ASAMİ TÜRK)

6. Türk Omuz ve Dirsek Cerrahisi Derneği

7. Türkiye Spor Yaralanmaları Artroskopi ve Diz Cerrahisi Derneği (TUSYAD)

8. İzmir Varto Kültür ve Dayanışma Derneği (Varto-Der)

9. Varto Dernekleri Federasyonu (VADEF)

Projeleri;

1. Öncelikle Çiğli’de parti içindeki kutuplaşma ve kamplaşmaları bitirmek ve herkesi kucaklayan yönetim sistemini tesis etmek.

2. Bir üniversite bölgesi olması nedeniyle öğrenci yurdu / misafirhanesi açmak.

3. Çok amaçlı kapalı spor salonu yapmak.

4. Açık-kapalı olimpik yüzme havuzu projesini hayata geçirmek.

5. Huzurevi açmak.

6. Kadın sığınma ve barınma evi kurmak.

7. Kültür ve sanat etkinliklerinin yaygınlaştırılması ve arttırılmasını sağlamak, bu kapsamda belediyeye ait bir konservatuar açmak

8. Çiğlili kadınların emeklerini sergileyebilecekleri bir emek sokağı oluşturmak.

9. Doğal afetlerden etkilenmeyecek şekilde alt yapı sorunlarını kökünden halletmek.

10. Mahalle temsilcilikleri kurarak sorunları anında öğrenmek ve ivedilikle çözümler bulmak.

11. İş gücünün yoğun olduğu Çiğli’mize çalışan annelerimiz için gündüz bakımevi / kreş açmak.

12. Yoksul öğrenciler için ücretsiz üniversiteye hazırlık kursları veya etüt merkezleri açmak.

13. Çocuklar için lunapark ve oyun alanları yapmak.

14. Halka ucuz ekmek sağlamak için, ekmek fabrikası kurmak.

15. İzmir’in çöplerinin döküldüğü Çiğli / Harmandalı bölgesindeki rahatsızlığı gidermek için, çöplerin daha uzak bir yere dökülmesini sağlamak veya entegre bir tesis kurarak geri dönüşüm sağlamak.

16. Yeni göçlerle nüfusu 200 binleri aşmaya başlayan Çiğli’ye bir adliye binasının yapılmasının zeminini hazırlamak ve bu konuda ilgili mercilerle temasa geçmek.

17. Emekliliğine 1 yıl veya daha az bir süre kalmış sakinlerimizi işe alarak veya başka bir işletmede işe girmelerini sağlayarak emekli olmalarını sağlamak.

18. Kent Konseyi’ni açarak Çiğli’nin sorunlarını tartışmak ve çözüm önerileri geliştirmek.

19. İlçemizdeki en büyük sorunlardan biri olan park sorununu çözmek için, yeraltı veya çok katlı yerüstü otoparkın açılmasını sağlamak.

20.Öğrencilerimiz için beceri kazandıran yaz okulları açmak.

21.İzmir’in en büyük organize sanayi bölgesine sahip Çiğli’de mesleki ve beceri kazandırma kurslarının açılmasını sağlamak.

22. Hepsinden daha önemlisi Çiğli’yi adeta ikiye bölen İZBAN’ın yer altına alınması için var gücümüzle çalışmak.

  Orhan Akıncı Kimdir ?

1962 Muş doğumluyum.  1974 yılında ailemin İzmir’e göç etmesi sonucu ortaokul ve lise eğitimimi Çiğli’de yaptım. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunuyum. 1994’te ortopedi uzmanı oldum. 1997’de Tepecik Araştırma Hastanesine tayinim çıktı ve İzmir’de görevimi devam ettirdim. Evli ve 2 çocuk babasıyım. 44 yıldır Çiğliliyim.

Devlet memurluğu görevim gereği nedeniyle her ne kadar diğer illerimizde de görev yapmış olsam da Çiğli ile bağlarımı hiçbir zaman kesmedim. Burada çok geniş bir akraba, arkadaş bağlarım bulunmakta. Tabi benim yaşadığım dönemde Çiğli çok daha küçük bir ilçe durumunda olduğu için Çiğli’yi tanıma ve Çiğli’de tanınma avantajımız vardı.

ÇİĞLİ’Yİ HAK ETTİĞİ YERE GETİREBİLMEK ADINA

Siyasi yaşamamım 2011 yılında Cumhuriyet Halk Partisi Çatısı altında milletvekili aday adaylığı sürecim ile başladı. CHP’li bir aileden gelmiş olmam ve çevremin de siyasi hayata atılmam konusundaki destek ve teşvikleri, toplumsal talebin oluşması, benim CHP çatısı altında olmama ve bu alanda çalışmaya başlamama yetti. Milletime hizmet adına, içinden çıktığım topluma vefa borcumu ödeme adına, Çiğli’yi hak ettiği yere getirebilmek adına bu göreve talip oldum.

OLMASI GEREKEN PROJELER HALK İLE BİRLİKTE YAPILIR

Çiğli’nin  öne çıkan sorunlarına gelince yaptığım araştırma ve görüşmeler sonucunda buradaki insanların hayatını olumsuz yönde etkileyen başlıca sorunun İzban ve alt geçit sorunu olduğunu görmekteyim. Diğer taraftan halkımızın muzdarip olduğu yine önemli bir problem olan çöp sorunu. Yine önemli problemlerimizden bir başkası bir ilin gelişmesi için olmazsa olması ulaşım meselesi. Ancak şunu belirtmek istiyorum ki bu sorunlara dair, Çiğli’nin daha iyi bir yaşanılacak kent olmasına dair güzel projeler oluşturduk ancak asıl olması gereken projeler halk ile birlikte yapılacaktır. Halka inerek, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşla ortak akıl çevresinde buluşmamızın ardından faydalı projelerin oluşturulabileceğine inanıyorum. Halkla birlikte ayakları yere basan, uygulanabilir projelerle vatandaşımızın karşısında olacağım. Çiğli gelişime açık bir ilçe, çok amaçlı spor salonları, huzurevi, kadın sığınma evi, kültür ve sanat merkezleri, konservatuar, ekmek fabrikası gibi çalışmalar Çiğli için yapılması gereken ve yapılması zor olamayacak çalışmalardır.

ÇİĞLİ TARİHİNDE REKOR OY ALACAĞIM

Bu seçimler genel seçimlerden farklı olmakta çünkü oylar parti bazında değil de genelde kişi bazında verilmekte. İzmir CHP’nin çok güçlü olduğu illerin başında gelmekte. Yine aynı konum ve gücünü koruyacağına inancım tam. Her kesime hitap edecek bir adayımızın olması elbette ki çok daha iyi olacak ve oy oranlarımızı olumlu yönde arttıracaktır. Büyükşehire aday gösterilecek kişinin de hem her kesime hitap edecek hem de bundan 50 yıl sonrası düşünerek hareket edecek birisi olması en büyük beklentimizidir. Çiğli farklı bir ilçe, Çiğli’de de oy oranlarını büyük çoğunlukta etkileyen faktör kişi faktörüdür. Herkesime hitap eden biri olarak buradaki halk desteğimin güçlü olduğu kanaatindeyim. Aday olarak gösterilirsem yüzde %60 ‘ın üzerinde oy alacağıma inanıyorum. Ve bu alacağım oy oranın Çiğli tarihinde rekor oy olacağına inancım tam. Partimizden beklentimiz, herkesime hitap eden, halkta heyecan uyandıran, yıpranmamış, misyonu olan, Çiğli’nin 50 yıl sonrasını düşünerek hareket edecek birini aday olarak göstermesi hem Çiğli’nin oyunu arttırır hem de CHP’yi burada zirveye çıkarır diye düşünüyorum.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Filuz çelik - 2 yıl önce
Dr orhan akıncı çiğlilin sizin gibi başkana ihtiyacı gerçekten var
Avatar
Hulki.özdoğan - 2 yıl önce
İzmir'i ve Çiğli ilçesini iyi tanıyan,yıllarca kangren olmuş sorunları analiz yapabilen dolayısıyla çözüm üreten, etkin ve yetkin bir başkana ihtiyaç vardır.Çiğli gibi bir ilçeye Belediye başkanı olacak en etkin aday ;Orhan Akıncı bey layıkıyla yapacağına ve başaracağına inancım tamdır.Bu mealde kendileri ne Başarılar dilerim.
Avatar
Hulki.özdoğan - 2 yıl önce
Bir hekimin insan sağlığı için önemi neyse,yerel yönetimlerinde sorunlarına;yöreyi ve insanları tanımak sorunları bilmek,sorunlara çözüm üretmek ,yüre insanına birebir dokunmak dinlemek seçmeni ve ilçe insanıyla beraber içeyi yönetmek işin ehli insan tamda Orhan Akıncı bey'dır.Kendilerine Başarılar diliyorum...
Avatar
Ahmet - 2 yıl önce
Hocam iletişim numaranızı gönderirimisinşz
Avatar
Ahmet Bingöller - 2 yıl önce
Hocam size ulaşabileceğim bir telefon numarası verebilirmisibşz
Misafir Avatar
habergündemim - 2 yıl önce @Ahmet Bingöller
habergundemim.com@gmail.com mail atınız