İSTANBUL BELEDİYESİ'NDEN ECDAT'A BÜYÜK SAYGISIZLIK


MURAT MARAP

MURAT MARAP

Okunma 29 Ekim 2019, 21:58

Bir ecdat düşünün ki fethettiği yerlere adalet getirsin. Bir Ecdat düşünün ki fethettiği yerlere özgürlük getirsin. Bir ecdat düşünün ki geçmişine saygı duysun. Ve bir ecdat düşünün ki maneviyatını en üstlerde tutup korusun.

İyi veya kötü bir milli bayram daha kutladık. Ancak bu bayram diğer bayramlara nazaran biraz daha farklıydı. Ki şöyle; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu sanki bu milletin atalarından intikam alırcasına Sultanahmet meydanında Cumhuriyet Bayramı konserleri verdi. Sakın Sultanahmet meydanında konser vermekte suç mu kardeşim demeyin. Size kısa ve net bir şey anlatacağım. Eminim ondan sonra hepiniz başınızı iki elinizin arasına koyup az da olsa düşüneceksiniz.

Sultan Abdulhamid Han Hicaz demiryolunu yaparken alemlerin efendisi Hz. Muhammed (s.a.v.) rahatsız olmasın diye tren raylarının altına keçe döşetmiş. Şimdi böyle düşünen bir ecdattan bugün sultanların yattığı yerde konser vermeye geldik. Öyle bir konser ki çoğunun ellerinde de alkol şişeleri var.

İstanbul'un belediye başkanı Ekrem İmamoğlu'nun konser düzenlediği alana bir bakalım. Bir tarafta Sultanahmet camii, diğer tarafta Sultan Fatih'in emanetİ Ayasofya ve Ayasofya'da bulunan II. Selim, III. Murat, III. Mehmet, I.Mustafa ve I.İbrahim ile şehzade türbeleri. Diğer tarafta I. Ahmed ve hanımı Mahpeyker Kösem Sultan, II. Osman ve IV. Murad ile hânedan ailesinin kabirleri. Az üst tarafta hani benim Peygamberim rahatsız olmasın diye tren raylarının altına keçe döşettiren Sultan Abdulhamid Han.

Kendini Cumhuriyetçi ilan eden bir belediye başkanı acaba burada konser vermekle ne yapmak istedi? Niyeti ecdattan bir intikam almak mıydı bilinmez. Ancak şu bir gerçek ki Ecdadın ayak bastığı ve de meftun olarak yattığı bu mekanlarda konser vermek hadsizliktir. Her kim olursa olsun, makamı, konumu her ne olursa olsun herkes bu milletin değerlerine saygı duymak zorundadır. Unutmayın ki makamlar kalıcı sizler ise gidicisinizdir.


Sultanahmet Meydanı’nda düzenlenen gayrı ahlâkî iğrençliklerin, dansların, içkili eğlencelerin vebaline ortaksınız.

Selam ve dua ile...

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.