Terör belasını ülkemizde bitireceğiz

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Milletimizin başına musallat olan bu terör belasını ülkemizde bitireceğiz, yurt dışında bitireceğiz" dedi.

Terör belasını ülkemizde bitireceğiz
02 Mart 2019 Cumartesi 16:45

banner1107


Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Bu alçaklar,  teröristler yurt içinde büyük ölçüde etkisiz hale getirildi, getirilmeye devam  ediliyor. Bunun inşallah sonunu getireceğiz. Bu konuda kararlıyız." dedi. Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara  Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Orgeneral  Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz, Ağrı Valisi  Süleyman Elban ile şehit aileleri ve gazilerle Ağrı Orduevi'nde bir araya geldi.

Şehitler için okunan duaların ardından konuşan Bakan Akar, Türk  Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) şehit aileleri, gazileriyle bir bütün olduğunu ve her  zaman birlikte olmaya devam edeceğini ifade etti. Şehitleri ve gazileri "millet  tarafından asla unutulmayacak birer abide" olarak nitelendiren Akar, onların  fedakarlıklarının gelecek nesiller için rehber ve örnek olacağını vurguladı. Ülke ve millet olarak önemli günlerden geçtiklerini dile getiren Akar,  bölgedeki oluşumları, gerginlikleri yakından takip ettiklerini bildirdi.

'TERÖRİSTLER BU BİRLİKTELİĞİ BOZMAK İÇİN MAŞA'


Yaşanan gelişmelerin sonucunda Türkiye'ye yönelik içeride ve dışarıda  terör tehdidinin oluştuğunu ifade eden Bakan Akar, "Türk Silahlı Kuvvetleri  olarak bundan önce olduğu gibi bugün de bundan sonra da aynı azim ve kararlılıkla  karada, denizde, havada büyük bir fedakarlık ve kahramanlıkla hizmetimize devam  ediyoruz, bundan sonra devam etmeyi sürdüreceğiz." diye konuştu. Akar, terörle mücadelenin yeni safhasının 24 Temmuz 2015’te İkiyaka  Dağları'nda başladığını, "girilemez" denilen yerlere girildiğini anımsatarak  sonrasında çukur operasyonlarında, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarında  önemli başarılar kazanıldığını belirtti.

TSK'nın terör örgütü DEAŞ ile yaptığı göğüs göğüse mücadele sonucu 3  bin teröristin etkisiz hale getirildiğini ifade eden Akar, "Bazı alçaklar bu  konuları görmezden geliyor. Türk Silahlı Kuvvetlerinin, Mehmetçik'in, hiçbir  zaman İslam'ı, Müslümanlığı temsil etmesi mümkün olmayan DEAŞ'lı teröristlere  karşı sağladığı başarıyı gölgelemeye çalışıyorlar. Bunun gölgelenmesi söz konusu  değil." dedi.

Mehmetçik'in tüm operasyonlarında sivil halka, çevreye, kültürel  yapılara zarar gelmemesi için gösterdiği yoğun özene dikkati çeken Akar,  "Mehmetçik bu dönem içinde hem yurt içinde hem de sınır ötesinde teröristlere  karşı büyük bir başarı kazandı. Mehmetçik, bu operasyonlarda sadece askeri  başarılarla değil, milli, manevi, tarihi değerlerine bağlılığıyla, insanoğluna,  çevreye saygıyla yaptığı operasyonlarıyla da önümüzdeki dönemde mutlaka anılacak.  Bu manada tarihteki müstesna yerini almıştır." diye konuştu.

Bu başarılarda en büyük paya sahip şehit ve gazileri minnetle yad eden  Akar, şehit ve gazilerin kanları ile yakınlarının gözyaşlarının yerde  bırakılmadığını belirtti. Akar, şunları söyledi:

"Bizim mücadelemiz teröristle. Nasıl ki DEAŞ hiçbir şekilde  İslamiyet'i, Müslümanları temsil edemezse PKK da YPG de hiçbir şekilde Kürt  kardeşlerimizin temsilcisi değildir. PKK/YPG teröristtir. Türk Silahlı  Kuvvetlerinin, Mehmetçik'in mücadelesi sadece ve sadece teröristledir. Kürtler  bizim kardeşlerimiz. Masum halkla hiçbir şekilde hesabımız yoktur, olmamıştır,  olmayacaktır. Kürtler Türkler kardeştir. Kürtler ve Türkler et ve tırnak gibidir.  Türkler ve Kürtler binlerce yıldır bu coğrafyayı, ekmeği, suyu paylaşıyor. Bu  ahlaksızlar, hainler, teröristler bu birlikteliği bozmak için maşa. Başkalarının  maşası. Bunun için hepimizin uyanık olması lazım. Yüzlerce yıldan beri olduğu  gibi bundan sonra da aynı ciddiyetle, samimiyetle ülkemizin, milletimizin  egemenlik ve bağımsızlığı, 82 milyonun rahatı ve huzuru için çalıştık, çalışmaya  devam edeceğiz."


'BU KORİDORDA MUTLAKA MEHMETÇİK'İN BULUNMASI LAZIM'

Yurt içinde terörle mücadelenin devam ettiğini belirten Akar, şöyle  konuştu:

"Bu alçaklar, teröristler yurt içinde büyük ölçüde etkisiz hale  getirildiler, getirilmeye devam ediliyorlar. Bunun inşallah milletçe sonunu  getireceğiz. Bu konuda kararlıyız. Aynı şekilde yurt dışındaki teröristlerle,  PKK/YPG, adı ne olursa olsun, aynı kökten geliyor, bunlar teröristtir, bizim  bunlarla mücadelemiz devam edecek. En son terörist etkisiz hale getirilinceye  kadar yurt içinde ve sınır ötesinde mücadelemizi devam ettireceğiz ve inşallah  milletimizin başına musallat olan bu terör belasını ülkemizde bitireceğiz, yurt  dışında bitireceğiz. Yurt dışında olup hudutlarımıza, hudutlarımızdaki  birliklerimize risk, tehdit teşkil eden bu teröristlerin mutlaka buradan  atılmasını sağlayacağız. Hiçbir şekilde ülkemizin güneyinde, Suriye'nin kuzeyinde  herhangi bir terörist koridora müsaade etmeyeceğiz. Bunu tüm dünya biliyor, bunu  tüm görüşmelerimizde muhataplarımıza söyledik, söylemeye devam ediyoruz. Bu  koridorda mutlaka Türk askerinin, Mehmetçik'in bulunması lazım. Niçin? Ülkemizin  güvenliği için. Bizim hiçbir ülkenin, Suriye ve Irak, hiçbir komşumuzun bir karış  dahi toprağında gözümüz yok. Bizim meselemiz terörle, teröristle mücadele,  ülkemizin ve milletimizin güvenliğidir."

Şehitler ve gazilerin gösterdiği kahramanlıkların ordunun gururu ve  ilham kaynağı olduğunu ifade eden Akar, "Şehit ve gazilerimizin emaneti olan  vatan toprağını, mavi vatanı ve hava hudutlarımızı korumaya devam edeceğiz.  Şehitlerimizin bize emaneti olan buralardan kimse bizi ayıramayacak. Bunlara  herhangi bir şekilde bakanların gözlerini çıkarmaya, ellerini kırmaya devam  edeceğiz." dedi.

Bakan Akar, konuşmasının ardından şehit çocuklarına hediyeler verdi, onlarla sohbet etti. Akar ve beraberindekiler daha sonra 12. Mekanize Piyade Tümen  Komutanlığını ziyaret etti.
 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.