ERBAKAN : "Muhammed Mursi, darbecilere ve dış güçlere inancından hiçbir şekilde taviz vermemiştir."

Erbakan : "Oded Yinon’un “İsrail İçin Strateji”planında görüleceği üzere, Mısır’ı farklı coğrafî bölgelere ayırmak, Müslüman-Hristiyan Kıpti ayrışmasını tetiklemek, Sina üzerinde yeniden denetim kurmak ve Mısır’ı Nil Nehri’ne yani 1967’deki altı gün savaşı öncesi sınırlara itmek amacını güden Siyonist güçler bu amaçları için bir engel olarak gördükleri Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’yi iktidardan uzaklaştırmayı bir zaruret olarak görmüşler ve hali hazırda Abdulfettah es Sisi vasıtasıyla Mısır üzerindeki kontrollerini tahkim etmeye devam etmektedirler."

ERBAKAN : "Muhammed Mursi,  darbecilere ve dış güçlere  inancından hiçbir şekilde taviz vermemiştir."
18 Haziran 2019 Salı 18:23

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Mısır'ın ilk seçilmiş Cumhurbaşkanı olan Muhaammed Mursi'nin şehid düşmesinin ardından bir basın açıklaması yaptı. Dr. Fatih Erbakan yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi.


Mısır’da yedi yıl önce yapılan seçimde oyların yüzde 51.73'ünü alarak seçilmiş Cumhurbaşkanı olan ve darbe ile görevden uzaklaştırılan Dr. Muhammed Mursi, darbecilere ve dış güçlere değil, HAKK davasına olan teslimiyet anlayışını her vesileyle ortaya koyan, dik duruşundan ve davasına olan inancından hiçbir şekilde taviz vermeden, hayatı boyunca inandığı gibi 
yaşayarak dün (17.06.2019) mahkeme salonunda son nefesini verip şehadete yürümüştür. 


Muhammed Mursi’nin iktidara gelmesinden sonra, Mısır’ı yeniden dizayn etmek, kendileri için tehlikesiz, yönlendirilebilir ve yönetilebilir bir ülke konumuna getirebilmek amacıyla 
Abdülfettah es-Sisi vasıtasıyla Mursi’ye darbe yaptıran Siyonist mihraklar öncülüğündeki küresel güçler ne yazık ki Mısır halkının çıkarları yerine dış güçlerin çıkarlarını önceleyen ve Siyonist politikalara angaje olmayı yeğleyen koltuk sevdalısı darbeci Abdulfettah es-Sisi vasıtasıyla amacına ulaşmış oldu. 


Oded Yinon’un “İsrail İçin Strateji”planında görüleceği üzere, Mısır’ı farklı coğrafî bölgelere ayırmak, Müslüman-Hristiyan Kıpti ayrışmasını tetiklemek, Sina üzerinde yeniden denetim kurmak ve Mısır’ı Nil Nehri’ne yani 1967’deki altı gün savaşı öncesi sınırlara itmek amacını güden Siyonist güçler bu amaçları için bir engel olarak gördükleri Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’yi iktidardan uzaklaştırmayı bir zaruret olarak görmüşler ve hali hazırda Abdulfettah es Sisi vasıtasıyla Mısır üzerindeki kontrollerini tahkim etmeye devam etmektedirler. Mısır’da dış mihrakların etkisi altındaki Sisi yönetimi de yıllardan beri pervasız bir şekilde insan hakları ihlallerine, haksız ve hukuksuz idamlara imza atmaktadır. Sömürüye, zulme ve işbirlikçilere karşı dik durma şuuruna sahip Mısır halkının onurlu mücadelesinin bütün bu zulme ve zorluklara rağmen, Muhammed Mursi’nin şehadetinden sonra da en güçlü şekilde devam edeceğine ve er ya da geç zafere ulaşacağına olan inancımız tamdır. 

Bu vesileyle, şehadet şerbetini içme şerefine nail olan Muhammed Mursi’ye yüce Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve tüm Müslümanlara sabrı cemîl diliyorum. 
Mekânı cennet, makamı âlî olsun.

Haber : Murat MARAP


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.