Ülkem-İş Konfederasyonu'ndan zam talebi!

Ülkem-İş Konfederasyonu Öz Sağlık Sen Sendikası Ankara İl Başkanı Esra Petek: "2021-2022 dönemini kapsayan kamu çerçeve protokolüne ek bir protokol yapılarak kamu işçilerinin ücretlerine ilave zam yapılmasını istiyoruz." dedi.

Ülkem-İş Konfederasyonu'ndan zam talebi!
11 Aralık 2021 Cumartesi 17:57

banner1118Yapılan açıklamanın detayları şu şekilde;

Ülkem-İş Konfederasyonu Öz Sağlık Sen Sendikası Ankara İl Başkanı Esra Petek  2021-2022 dönemini kapsayan kamu çerçeve protokolüne ek bir protokol yapılarak kamu işçilerinin ücretlerine ilave zam yapılmasını istiyoruz. Saglik Ekip İşi , sağlık hizmetinin bir bütün olduğunu her seferinde dile getirdik ve bu tür yapılacak ayrıma her zaman karşı çıktık. İşçisi de memuru da sağlıkta çalışan herkes sağlık çalışanı kapsamındadır. Nasıl pandemi döneminde sağlık çalışanlarının yıllık izinleri durdurulduğunda, işçi memur ayrımı yapılmadiysa tüm çalışanları kapsadıysa, ücret düzenlemesin de de işçi memur ayrımı yapılmadan tüm çalışanları kapsamalıdır. Özellikle pandemi döneminde;  güvenlik görevlisinden temizlik işçisine, yemekhane personelindenTeknik servis,sekreter, bilgi  işlemcisine,şoföründen hemşiresine, klinik yardımcısından  hekimine kadar; 4-D sağlık işçileri, sağlık memurları, taşeron işçiler hepsi birlikte kahramanca mücadele örneği göstermiştir. Covid-19 işçi-memur ayrımı yapmadığı gibi yetkililerde de bu ayrım yapmamalıdır. Buradan Sağlık Bakanı başta olmak üzere Meclis’te yer alan siyasi partilerin tamamına çağrıda bulunmak istiyoruz;  22 Aralık 2021 tarihinde bütçe görüşmeleri sonrası tekrardan Meclis’te görüşüleceği açıklanan, sağlık çalışanlarının ücret düzenlenmesine pandemi döneminde hiçbir ek ödemeden faydalandırılmayan 4-D sağlık işçileri başta olmak üzere hekimler, sağlık memurları, memurlar, taşeron işçiler kısacası tüm çalışanlar ayrım yapılmadan dahil edilmelidir. Aksi takdirde farklı bir düzenleme kurumlarda iş barışını bozacak, çalışanlar arasında huzursuzluk yaratacaktır. Son olarak bir çağrıda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sn. Vedat Bilgin Bey’e yapmak istiyoruz; ülkemizde son dönemde kurda yaşanan hareketlilikten kaynaklanan ekonomik dalgalanmalardan dolayı, temel gıda ürünleri başta olmak üzere bir çok keleme gelen zamlar ile birlikte alım gücü çok düşmüş  ve kamu çerçeve protokolünde kamu işçilerine verilen zamların hiç bir değeri kalmamıştır.2021-2022 dönemini kapsayan kamu çerçeve protokolüne ek bir protokol yapılarak kamu işçilerinin ücretlerine ilave zam yapılmalıdır."

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.