Seslerini duyan varmı ?

1Mayis işçi Bayramı na yaklaştığımız günlerde ,işçiler müjdeli haber ile gerçekten Bayram yaşamak istiyor.

Seslerini duyan varmı ?
22 Nisan 2019 Pazartesi 13:21

Hepimizin bildiği gibi  2 nisan 2018 tarihinde Taşeron işçilerinin bir kısmı kadroya geçti,bir kısmı kadro dışı bırakılmış oldu ,bir kısmına da kadro verdik denilip kamu iktisadi teşekküllü olan şirketlere yerleştirilmişlerdi.


Şuan da  Özellikle büyük bir beklenti halinde olan ve her gün acaba bize de kadro var mı ? diye kadro haberlerini takip eden emekçi kardeşlerimizin sayısı azımsanmayacak seviyeye  ulaştı. 


Öyleki haber siteleri bu zaafı yakalayıp ,hitlerini arttırmak için her gün kadro ya alınamayanlara yönelik içi boş haberler yaparak ,tıklanma rekoru kırıyor.


Şuan Kurumlarda iş barışı tamamen  bozuk  ,yan yana çalışan işçilerden biri kadro aldı diğeri alamadı, buda çalışma ortamında huzursuzluğa neden oldu.


1 Mayıs işçi Bayramının yaklaştığı şu günlerde tüm işçilerin Cumhurbaşkanımız dan müjdeli haber beklediğini görmemek körlük sayılmaz ,bunu görmeyen kim var ise görmek istemiyor ,duymak istemiyor,veya duyurmak istemiyor dur demek gerekir.


Habergundemim.com olarak işçi sevdalısı bir yayın politikası izlediğimizi bilmeyen yoktur veya eğer varsa şimdi öğrenmiş oldu.


Bizler mazlumun sesi olmak haksızlığa karşı dimdik durmak veya dilsiz şeytan olmamak için kurduğumuz bu siteyi inşaallah ömrümüz yettiğince yürütmeye çalışacağız.


İşçinin bayram gününün yaklaştığı şu günlerde,duymak istemeyen, görmek istemeyenler olur diye bir kez de yazma gereği duydum.


KHK ile kadroya alınamayan,Taşeron işçilerde personele dayalı olmayan ( %70 yaklaşık işçi maliyetine takılan) ihale türünde çalışan işçiler bu kriterin ortadan kaldırılarak kadroya alınmasını bekliyor.

Kiralık araç şoförleri kadro müjdesi bekliyor.


KİT ‘ler de taşeron işçi olarak çalışan isciler kadroya alınması için 2 defa kararname yayımlanmasına rağmen  hala resmi bir girişimde bulunan olmadı ne yazik ki, malum bu isciler de kadroya geçişlerin başlatılması müjdesi bekliyorlar


Büyük bir paradoks olan ,kadroya aldık denilen ama  Belediye ve İl özel idare şirketlerine alınan işçiler de sürekli işçi kadrolarına alınması müjdesini bekliyor.


Joker eleman olan  ( Raporlu Yerine Çalışma ) kapsamında 2017 yılı içeresinde herhangi bir tarihte çalışmış olan işçiler ve 4 Aralıktan sonra ise girmiş olup kadroya geçiş tarihinde işten çıkartılmış olan işçilerde  kadroya alınma müjdesi bekliyor

TYP ( Toplum Yararına Program ) çalışanı isçiler çalışma sürelerinin sürekli hale getirilmesi müjdesini yani kadro müjdesini bekliyor.


Sosyal tesis çalışanları , Pictes ( Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi ) projesinde çalışanlarda kadroya alınma müjdesi bekliyor.


Aile sağlık merkezinde(aile hekimliğinde)hizmetli temizlik personeli olarak çalışanlar kadroya alınmadı ,hatta hiç bir sendika böyle bir çalışan varmı diye sormadı bile . Türkiye genelinde yaklaşık 7000 kişi oldukları tahmin edilen bu işçiler de Cumhurbaşkanımız dan müjdeli haber bekliyor.


Yargı kararlarının uygulanması noktasında davaları devam eden yada sonuçlanan işçiler kadroya müjdesi bekliyor


10- 25.10.2017 tarihli ve 30221 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Okul Servis araçları hizmet yönetmeliği tekrardan revize haberi bekliyor,
 Okul Servis Araçlarında Çalışan Servis Rehber Personellerinin 25.10.2017 tarihinden önce işe başlayanlardan İlk Öğretim mezunu şartı aranır maddesinin en az İlk Okul mezunu şeklinde düzeltilmeli ki bu şekilde binlerce işsiz kalan kişilerin işlerine kavuşmasının sağlanmalı.


KHK ile kadroya alınan işçiler Tis görüşmesi yapamıyor, enflasyonu zammı ülkenin enflasyonu % 20 lerde iken %4 gibi komik bir rakkamda 


Bu işçiler hiç olmazsa düzeltme yapılıp Tis görüşmesi yaptırılması müjdesini bekliyor.


Malumunuz 1mayis işçi bayramı , bazı işçiler meydanlarda davul zurna çalmaya devam etsin ,miting yapabilmek için hükümeti işçi düşmanı ilan ede dursun 
Bazı işçiler de Cumhurbaşkanından müjdeli haber bekleye dursun.


İnşallah sayın Cumhurbaşkanımız davul zurna çalmayı isteyenlerin taleplerini gördüğü gibi ekmeğini ve kadrosunu isteyenleride görür.
Bizde bekleyelim görelim....
Abdülvahit Koç


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.