İhsan Şenocak yanlız değildir

İhsan Şenocak hoca yalnız değilsin

İhsan Şenocak yanlız değildir
27 Temmuz 2021 Salı 10:08

Müslüman kadınların giyim-kuşamına yönelik uyarılarından sonra laikçilerin hedefi haline gelen İhsan Şenocak Hoca, hakkında başlatılan linç kampanyasını değerlendirdi.

 "Bu topraklarda yaşayanlar Müslümanları ikinci sınıf insan olarak gördüklerinden dolayı her durumda kendi anlayışlarını yaşam şekillerini Müslümanlara dayatıyorlar." diyen Dr. Şenocak, " 'Bizim gibi düşünecek, bizim gibi yaşayacaksınız' Bunu istiyorlar. Maalesef ki Müslümanların sessizliği bunların bu dayatmasını 'meşru' hale getirmiş. Müslümanlar, tepki vermeyen, müdafaasını yapmayan bir yapıya dönüşmüş." ifadelerini kullandı.

'Müslüman babalar kızlarını böyle izleyebilecekler mi?'

Müslümanların hiçbir şekilde diğer yaşam tarzlarına müdahale etmediğini belirten İhsan Şenocak, "Biz burada kimseye dayatmada bulunmuyoruz. 'Siz neden oraya çıktınız? Ne için bu kıyafetleri giydiniz?' demiyoruz. Ama bizim o anlayışı tasvip etmemizi de kimse bizden beklememeli. Peki neden böyle bir açıklama yaptım? Müslümanlar bu anlayışı, bu yapıyı, tasvip edip destekleyerek alkışlayınca, yarın Müslümanların çocuklarının da oyun alanlarında aynı kıyafetleri giyebileceklerini düşündüğüm için bir uyarı yaptım. Benim başka bir derdim yok. Ben kimsenin alkışına talip değilim. Allah-u Teala'nın rızasına talibiz. Eğer Müslümanlara bu uyarı yapılmazsa, evlerinde büyüyen kız çocukları bakacaklar ki babaları, ağabeyleri o kıyafetle oyun oynayanları alkışlıyorlar. Destekliyorlar. 'Kahraman' diyorlar. 'Sultan' diyorlar. Nefiste alkışa ve tezahürata taliptir. O çocuklar da 'sultan' olmak isteyecekler. Aynı kıyafetlerle babalarının karşısına çıkacaklar. O babalar bu manzarayı izleyebilecekler mi? Vicdanları, imanları bunu kabul edecek mi?" dedi.

'Nasıl bu hale geldik?'

Müslümanların bir savrulma halinde olduğuna dikkat çeken Şenocak Hoca, "Yüz yıl önce ne haldeydik? Bugün nereye geldik? Nasıl buraya geldik? Haramlara haram demediğimizden dolayı, Müslümanların çocukları haramları helal kabul ettiğinden dolayı bu noktaya geldik. Bir savrulma halimiz var. Sokrat, Yunan toplumunun içindeki o ahlaki yapıya karşı, gördüğü insanlara 'Nereden geliyorsun? Nereye gidiyorsun?' diye soruyor. Bu hayatın bir gayesi olması gerektiğini söylüyor. Neticede onu öldürdüler. Zehirlediler. Aynı düşünceye sahip olanları da linç kampanyası ile hedef aldılar. Bugün yapılan da budur." şeklinde konuştu.

'Benim kimsenin özgürlüğüne müdahale etme durumum olamaz'

İhsan Şenocak Hoca, Müslüman genç kadınların 'modern kültürdeki' giyim kuşamlarını değil, Hazreti Muhammed'in (SAV) yanında yetişen kadınların hayat tarzlarını örnek alması gerektiğini vurgulayarak, "Kimseye bir hayat dayatmıyorum. Kimseye bizim gibi yaşayacaksınız demiyorum. Ama kimse de bana bir hayatı dayatamaz. Bana 'Niye buna sevimiyorsun?' diye soramaz. Ben Müslümanım. Benim neye sevinip neye üzüleceğimi Kur'an-ı Kerim belirler. Bunu Sünnet-i Seniyye belirler. Ben nasıl olur da Allah-u Teala'nın tesettür ayetlerinin çiğnenmiş olduğu bir yapıyı 'zafer' olarak görürüm? Eğer ben bunu zafer olarak görüyorsam, Allah-u Teala'nın bu noktadaki hükümlerini ihlal etmiş olurum. 'Senin beklediğin zafer başka bir alemde' diyorum. Ama onlara değil, Aişelere, Fatımalara, Efendimiz Hazreti Muhammed'in (SAV) etrafında yetişen kadınlara baksınlar, onların hayatlarından istifade etsinler." diye konuştu.


Etiketler; #İhsan Şenocak
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.