Keiretsu Forum 314 şirkete yatırım yaparak bir rekora imza attı

Keiretsu Forum Global Yatırımcı Ağı 2020’ yılında 314 şirkete yatırım yaparak erken aşama girişim sermayesinde en aktif yatırım ağı seçildi. Girişim sermayesi yatırımları küresel olarak 2019' yılına göre %16 artarken, yaşam bilimi, tıbbi cihazlar, çevreye duyarlı malzemeler ve çözüm odaklı teknolojiler en çok sermaye çeken sektörler oldu.

Keiretsu Forum 314 şirkete yatırım yaparak bir rekora imza attı
16 Şubat 2021 Salı 18:34

banner1107

Dünyanın ve Türkiye’nin en büyük melek yatırımcı ağı Keiretsu Forum, Start-up’lar için önemli kaynak sağlayıcılardan biri olmaya devam ediyor.

Keiretsu Forum, 2017 ve 2018 yıllarında olduğu gibi 2020 yılında globalde en aktif erken aşama yatırım ağı seçildi.  

Pitchbook tarafından "En aktif erken aşama yatırımcıları" ve "En aktif geç aşama yatırımcıları" kategorilerinde birinci seçilen, dünyanın en büyük melek yatırımcı ağı olan Keiretsu Forum, 2020 yılında tohum, erken ve geç aşamadaki toplam 314 şirkete fon sağlayarak bir rekora daha imza attı.

Keiretsu Forum, 314 şirkete yatırım yaparak bir rekora imza attı

Keiretsu Forum Kurucusu ve CEO'su Randy Williams, “Yatırımcılar ve girişimciler, kaliteli anlaşma akışını, erken ve geç aşamadaki yatırım fırsatlarını bir araya getirmeyi başarmak için ölçeğimizden ve kanıtlanmış yaklaşımımızdan yararlanıyor. 2021' yılı genel olarak önemli bir büyüme öngörüyoruz.”

Keiretsu Forum'un dünya genelindeki toplam yatırımlarından %80’ini Kuzey Amerikalı şirketler alırken, onu %15 ile Avrupalı ​​şirketler ve %5 ile Asya-Pasifik şirketleri izledi.

Keiretsu Forum üyeleri 2020’ yılı önemli ölçüde finansman alan CleanFiber, Elevat Iot, Healionics, Inmedix, Joylux, KitoTech MedicalLaminar Pharma, Light Line Medical, LumiThera, Nanobebe, Orasis Pharmaceuticals, OtoNexus Medical Technologies, Seneca Therapeutics, Shieldox, Soteria Battery Innovation Group, Steelhead Composite ve Turn Technologies şirketlerini destekledi.

Keiretsu Forum, 314 şirkete yatırım yaparak bir rekora imza attı

Keiretsu Forum Türkiye Genel Müdürü Duygu Eren ise, “Keiretsu Forum, yerel girişimlerin erken fark edilerek dünyaya açılmalarında önemli fırsatlar sunuyor. Aynı şekilde yabancı Start-up’ların Türkiye girişimcilik ekosisteminde faaliyet göstermelerine aracı oluyoruz.

2020’ yılı 11 Start-up’a 6 milyon TL’lik yatırım gerçekleştirdik. 2021’ yılı çok daha fazla Start-up yatırımı ve çok daha fazla melek yatırımcı olacak.

Girişimcilik eko sistemimiz açısından 2021’ yılı çok güzel gelişmelerin olacağına inanıyoruz. Bundan sonra da yolumuza bu global bakış açısı ile devam edeceğiz.”

Keiretsu Forum Türkiye: Keiretsu Forum, 4 kıtada 53 şubesi ve 3.500’ün üzerinde lisanslı melek yatırımcı üyesi ile dünyanın en büyük melek yatırımcı ağıdır.

Teknoloji, tüketim malları, internet, sağlık, enerji, gayrimenkul vb. yüksek büyüme gösteren çeşitli sektörlerdeki 1500'ü geçkin girişimci şirkete, $950 milyon üzerinde melek yatırım gerçekleştirilmesine aracılık yapmıştır.

Türkiye’de 100’den fazla melek yatırımcısı ve 55 girişime 75 milyon TL’den daha çok gerçekleştirdiği yatırım ile Türkiye’nin en büyük ve en güçlü melek yatırımcı ağı olmayı başarmıştır.

Keiretsu Forum, iş dünyasının önde gelen isimlerinden, özel sermaye yatırımcılarından, risk sermayedarlarından ve kolektif/kurumsal yatırımcılardan oluşan dünyanın lider yatırımcı topluluğudur.

Keiretsu Forum kaliteli bir girişim yaratmak için gerekli olan sermaye, yetenek, teknoloji ve kaynaklara erişimi kolaylaştırmak için girişim sermayedarları, üniversiteler ve diğer partner kuruluşlar ile iş birliği içerisinde çalışır.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.