SİVİL MEMURLAR SENDİKASI (SİME-SEN)’NIN KATILIM SAĞLADIĞI DEV ZİRVE

Sivil Memurlar Sendikasının (SİME-SEN) Milli Savunma Bakanımıza hitaben yazdığı 05 Şubat 2019 tarihli yemekli “Toplantı Talebi” konulu kurumsal yazısına istinaden; Millî Savunma Bakanlığınca, 25 Nisan 2019 günü saat 12:00’de sivil memur misafirhanesinde sadece kurumlarda yetkili olan sendikaların katıldığı yemekli bir toplantı icra edilmiştir.

SİVİL MEMURLAR SENDİKASI (SİME-SEN)’NIN KATILIM SAĞLADIĞI DEV ZİRVE
26 Nisan 2019 Cuma 14:28

Söz konusu toplantıya; Milli Savunma Bakanı Sayın Hulusi AKAR, Bakan Yardımcısı Alpaslan KAVAKLIOĞLU, Bakan Yardımcısı Yunus Emre KARAOSMANOĞLU, Genel Kurmay Başkanı Orgeneral Sayın Yaşar GÜLER, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Sayın Ümit DÜNDAR, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Sayın Adnan ÖZBAL, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Sayın Hasan KÜÇÜKAKYÜZ, MSB Genel Müdürü Bilal DURDALI, MSB Plan Genel Prensipler Genel Md.Yrd. Hv. Tuğgeneral Ergin DİNÇ ve MSB, Genelkurmay ve Kuvvet Komutanlıklarından temsilen 12 kişi ile sendikamız adına Genel Başkan Serdar DURSUN ve Genel Sekreter Hatay KOMAT katılmışlardır.

            Toplantıda; Genel Başkan Serdar DURSUN tarafından 10 Nisan 2019 tarihinde Milli Savunma Bakanımıza bizatihi sunulan ortak ve genel tüm sorunlarımız genel bir perspektifte değerlendirilmiştir. Yapılan toplantıda;

            -657 Sayılı Devlet Memuru Kanununa “Güvenlik Hizmet Sınıfının” eklenmesi,

            -MSB çatısı altında sendika “Tek Kurum Kodunun” yasallaşması,

            -4688 Sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanununa “Savunma ve Hizmet Kolu”nun eklenmesi,

            -A Tipi kariyer kadrolarının kurum içinden olmak kaydıyla Kuvvet Komutanlıklarında da oluşturulması,

            -Geçici Yurtdışı kadrolarının arttırılması,

            -En Yüksek Devlet Memuru Maaşının %40’na kadar Silahlı Kuvvetler adı altında bir tazminat kaleminin oluşturulması,

            -Fazla çalıma karşılığının izin ve ücret olarak ödenmesi,

            -Yıpranma hakkının verilmesi,

            -Lojman yüzde oranlarının ihtiyaca göre yeniden değerlendirilmesi,

            -Kıbrıs’ta görevli Devlet Memurlarına Ada tazminatının verilmesi,

            -Yine farklı maaş iyileştirilmesi noktasında kadrolar üzerinde çalışma yapılarak iş riski çerçevesinde iyileştirme yapılması,

            -Vergisiz harçsız silah taşıma ruhsatı alabilme hakkı

           

gibi konularda Milli Savunma Bakanlığınca çalışmaların başlatıldığı ve yürütüldüğü ifade edilmiştir. Ayrıca; her iki sendika ve 12 katılımcı sivil memur da birçok değişik konuda (Orduevleri, YHS’nin Kaldırılması, 3600 Ek Gösterge, Askerlik Şubelerinin Çalışma Şartları, vb. gibi) fikir beyanında bulunmuş olup bu konularında zamana ve sürece bağlı olarak gerekli çalışmaların başlatılacağı söylenmiştir.

            Gerçekleşen bu üst seviye toplantı; Sivil Memurlar Sendikasının (SİME-SEN) üyelerimizin bizlere verdiği destekle şimdiye kadar ortaya koyduğu sendikacılık anlayışı ile sergilediği onurlu duruşunun sonucudur.              

Değerli üyelerimize ve camiamıza saygıyla duyurulur. 

Sime-Sen Genel Merkez Yönetim Kurulu


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.