Liseliler Bu Okulla Geleceğin İşleri’ne Hazırlanacak

Şirketler ve toplulukları için işin geleceği ve yetkinlikleri konusunda rehber olan GelecektekiSen, Lise 9,10,11 ve 12. sınıf öğrencilerini TalentsForFuture High School 2021 Yaz Okulu ile geleceğe hazırlayacak. High School 2021 Yaz Okulu için başvurular başladı.

Liseliler Bu Okulla Geleceğin İşleri’ne Hazırlanacak
06 Temmuz 2021 Salı 21:43

Nesilleri geleceğin işlerine hazırlama misyonuyla çalışan GelecektekiSen, işlerin hangi koşullar altında değişime uğradığının farkındalığını yaratırken, kurumların değer önermelerini kuvvetlendirecek stratejik planlamalarla, mevcut yetenek ve potansiyel yeteneklerinin gelişimi için yol haritaları çiziyor.

TalentsForFuture High School, GelecektekiSen’in liselilerin geleceğin işlerine hazırlığı ve profesyonel hayatlarında yatırım yapılabilecek çekirdek becerilerinin keşfi amacıyla hayata geçirilmiş bir potansiyel yetenek programı. Bir yanda kendini keşfetme bir yanda da meslek ve alan seçimine odaklanan liselilerin; teknoloji kültüründeki iş yapma yetkinliklerini geliştirmeyi amaçlayan beceri geliştirme programı TalentsForFuture High School, teknoloji kültürünün teknik becerileri, bilişsel ve ince becerileri ile dijital dünyada iş yapma yeteneğini kuvvetlendiren deneyimsel öğrenme alanları ve proje geliştirme okulları ile birlikte çalıştırılıyor.

GelecektekiSen, bir yanda ilgi alanları, merak ve potansiyel keşfi, bir yanda da geleceğin işleri ve sistemlerine dönüşüm yolculuğunu anlamlandırma kabiliyeti kazandıracak. TalentsForFuture High School 2021 Yaz Okulu, 24 Temmuz 2021- 26 Ağustos 2021 tarihlerinde Lise 9,10,11 ve 12.sınıf öğrencileri için gerçekleştirilecek.

Program, İşin Geleceği kültürü, felsefesi ve yetkinlikleri farkındalığı, geleceğin işlerine hazırlık bilinci, teknolojik/bilişsel/sosyal beceri gelişimi, dijital iş ve proje geliştirme; çevik proje yönetimi, temel girişimcilik ve inovasyon kültürü, geleceğin işlerine hazırlık odağında bölüm ve meslek seçimi konusunda stratejik destek sağlayacak.

Program boyunca Yaz Okulu öğrencilerinin ebeveynleri için de dijital okuryazarlık ve yeni neslin dijital geleceğine rehberlik etmek konusunda stratejik destek sağlanacak, eğitimler verilecek. GelecektekiSen’in ebeveynler için hayata geçirdiği ParentsForFuture Programı’nın eğitim havuzları liselilerin ailelerine de profesyonel destek sağlayacak.

GelecektekiSen Kurucusu İnci Abay Cansabuncu, liselilerin üniversite ve bölüm seçme maratonunda sıkışmışlıklarını da ortadan kaldırmalarına destek olacak şekilde, teknoloji kültürünün değişen kariyer yolculuklarının farkına varmalarını sağladıklarını belirterek, “Liselilerimizi Blockchain’den Kuantum teknolojilerine kadar bambaşka bir dünya bekliyor, bugün değişim sancıları çeken pek kurum ve sektörde ezberi bozacak kritik kitle onlar. Liselilerimizin GelecektekiSen’leri için inşa ettiğimiz yolda, onların bugünün dünyasında fark yaratabilecekleri çekirdek becerilerini tanımalarına alan tutarken, geleceğin işlerine hazırlanabilecekleri profesyonel yolculuğun da altyapısını oluşturuyoruz. Bölüm ve meslek sorgularını yaptıkları dönemde onları kurumlarla gerçek iş hayatı deneyimlerine entegre ederek, seçimlerini daha net yapabilmeleri için destek oluyoruz.’ dedi.

GelecektekiSen, TalentsForFuture High School 2021 Yaz Okulu müfredatı, Yapay Zeka Teknolojileri, Veri Bilimi Uygulamaları ve temel seviyede Siber Güvenlik konusunda altyapı kazandırırken, Blockchain dünyası ve Kuantum Teknolojilerine Giriş konularında da eğitimleri kapsıyor. Liseliler, eleştirel düşünme, öğrenmeyi öğrenme, ağ etkisi yaratma gibi beceriler kazanırken, çevik proje yönetimi metodlarıyla sıfırdan bir projeyi işe dönüştürecek deneyimsel öğrenme akışının içinden geçiyorlar.

Teknoloji ve fintech sektörünün önde gelen oyuncularından Cisco, Doğuş Teknoloji, Adesso Teknoloji, Sipay, Infina Yazılım gibi şirketlerin iş ortaklığı ile hayata geçen programda, GelecektekiSen’in yaz okulu öğrencileri, gerçek iş hayatı ve rollerinin somut deneyiminden de yararlanarak, teknoloji kültürünün yeni nesil iş modellerini tanıma fırsatı da bulacak.

Kayıt ve Başvuru için: https://www.gelecektekisen.com.tr/talent-for-future-basvuru/


Etiketler; #eğitim #lise
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.