BABALAR GÜNÜ


Ali Selman Işık

Ali Selman Işık

14 Haziran 2019, 11:49


Bu Hafta Tüm Yurtta babalar günü kutlanacaktır. Ancak bazı gerçekler yine görmezden gelinecektir. Örneğin Babasız bırakılmaya zorlanan çocuklar ve çocukları yanında olmadan babalar gününe giren babalar.   Parçalanmış aile çocukları tek taraflı velayet prangasını aşamadığı için bu babalar gününde de babaları yanında olmadan kalplerinde bir hüzün ile girecektir. Peki ya babalar. Öz evlatlarına ziyaretçi konumda kalan babalar. Sizce onlar baba olmayı hak etmedi mi. Evlatları için onca mücadele girip , Evlatlarını tıpkı bir emtia gibi haciz etmek zorunda kalan, Ayda sadece maksimum 24 saat görme izni olan babalar. Türkiyede %98 oranında velayet anneye verilirken baba ile sadece ayda 24 saat görüş izni verilen babalar. Kamuoyunun vicdanına sormak isterim bu babaların tamamı mı sorunluda sadece ayda 24 saat ziyaretçi konumuna atılmaktadır. Yoksa Davalar standart üzerine kurulu olup Aile Mahkemelerinde çocuklar matbu evrakın önüne geçemiyor mu. Gerçekten Aile mahkemelerin tutanaklarında geçen ÇOCUĞUN üstün yararı cümlesi sadece kelimelerden mi ibaret. Türkiye’de boşanan veya boşanma aşamasında olan Babaların Tamamı Babalar günün hak etmeyecek ne yapmış olabilir  ? . 
Aile Mahkemeleri Çocuk Hakları Sözleşmesini ve Anayasanın 90.Maddesini neden görmezden gelmektedir. 
Siyasilerimiz şirin Babalar günü mesajı yayınlarken bir çoğu baba olmasına rağmen bu babaları ve evlatlarını neden görmezden gelirler. 
Sayın Cumhurbaşkanımızdan Bu babalar günü hediyesi olarak Çocuk icrası, Tek Taraflı Velayet, Kısıtlı Sınırlı Kişisel ilişki sisteminin düzeltilmesini istiyoruz. 
Acaba Ülkemizde kaç baba parası olmadığı için çocuğunu haciz edemeyip evladından mahrum bırakılmıştır. 
Acaba Kaç baba evladının hayatın palyaço ve ziyaretçi sıfatına getirilmiştir
Kaç Baba Çocuğunu velayet yüzünden doktora götürememiştir 
Bugün Çocukların Karne Günü Kaç çocuk babası ile karne heyecanını paylaşamamıştır. 
 Hadi Türkiye’deki tüm babaların sorunlu olduğu için kısıtlı sınırlı kişisel ilişki verildiğini varsayalım. Peki ya  Kaç çocuk böyle bir büyük suç işleyip babasından mahrum kalmak zorunda kalmıştır.  
Sadece Bir Örnek verilmesi gerekirse  Niğde Valiliği İnsan Hakları Kurulu Niğde İcra Dairesinin çocuğu göstermede çıkarttığı zulmü ve hiçbir kanuna uymayacak şekilde çocuk ile baba arasındaki kişisel ilişkiyi engellemesine rağmen ve Çocuk Hakları Sözleşmesi  Madde 9 “Taraf Devletler, ana-babasından veya bunlardan birinden ayrılmasına karar verilen çocuğun, kendi yüksek yararına aykırı olmadıkça, ana babanın ikisiyle de düzenli bir biçimde kişisel ilişki kurma ve doğrudan görüşme hakkına saygı gösterirler. “  ve Anayasanın 90.Maddesine rağmen insan hakkı ihlalini görmezden gelmiştir. Türkiye’de bu tarz kararlar oldukça fazla olduğunu gibi bu sadece bir örnektir.  
Buradan tekrar sesleniyorum , Bu kararda imzası olan Tüm  Niğde Valiliği İnsan Hakları Kurulu yetkililerin, Çocuklara Çocuk hakları sözleşmesine rağmen tek taraflı velayet prangası vuran tüm Mahkemelerin , Çocuklarımızın okullarına almayan Milli Eğitim Bakanlığı ve çalışanların, Sırf Velayet yok diye çocuklarımızı tedavi etmekten çekinen Sağlık Bakanlığı ve çalışanların, Kanun Koyucu ve Tüm Siyasilerin  Babalar GÜNÜNÜ bu gölgede kutlarım. 
Biz Babalar olarak Tek İsteğimiz En azından bu babalar günü vicdanları yaralayan Çocuk İcrası, Kısıtlı Kişisel İlişki ve Tek taraflı velayet zulmünü  Cumhurbaşkanımızdan Kaldırıp babalar günü hediyesi olarak bizlere armağan etmesini diliyoruz. 

Babalar Gününüz Kutlu Olsun Kamuoyuna Saygı İle  Duyurulur 
Çocuksuz Bırakılan Babalar ve Çocuk Hakları Derneği Başkanı 
Ali Selman IŞIK

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.