İZMİR HABERLERİ
YILDIRIM, FOÇA DEVLET HASTANESİ’NİN AÇILIŞINI YAPACAK
22 Temmuz 2019, 09:28 0
YILDIRIM, FOÇA DEVLET HASTANESİ’NİN AÇILIŞINI YAPACAK
AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, 22 Temmuz Pazartesi günü İzmir’e gelerek yapımı tamamlanan Foça ve Kınık Devlet Hastaneleri’nin açılışını video konferans ile gerçekleştirecek..
YAZARLAR TOPLANTISI  FOÇA’DA YAPILDI
22 Temmuz 2019, 09:27 0
YAZARLAR TOPLANTISI FOÇA’DA YAPILDI
Popüler yayın grubu dergileri Spor Life, Roll Life ve Asklepion Life’ın iki ayda bir gerçekleşlirilen yazarlar toplantısının sekizincisi Foça Leon Otel’de yapıldı.
Dünya'nın İngilizce'sini Konak'ta öğreniyorlar
22 Temmuz 2019, 09:26 0
Dünya'nın İngilizce'sini Konak'ta öğreniyorlar
Konak Belediyesi AIESEC İzmir Şubesi’nin ‘Adım At Projesi' kapsamında yurtdışından gelen misafir öğrenciler ile İzmirli öğrencileri bir araya getirerek pratik İngilizce öğrenmelerini ve kültürlerarası diyalog kurmalarına ev sahipliği yapıyor.
TUGAY'DAN  YERİNDE İNCELEME EKİBİ
22 Temmuz 2019, 09:24 0
TUGAY'DAN YERİNDE İNCELEME EKİBİ
Muhtarlarla bir araya gelen Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, ulaşımla ilgili gelen yoğun şikayetler üzerine özel ekip kurma kararı aldığını açıkladı. Kuracağı ekibin mahallelere otobüs ve dolmuşlarla giderek yerinde tespit yapacağını belirten Tugay, güzergah gibi çeşitli sorunların çözümü için İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden yardım isteyeceklerini söyledi.
Geleceğin basketbolcuları Bornova'da yetişiyor
22 Temmuz 2019, 09:23 0
Geleceğin basketbolcuları Bornova'da yetişiyor
Bornova Belediyespor Basketbol Şubesi, Türkiye Basketbol 1. Ligi'nde mücadele edecek profesyonel takımı ve alt yaş gruplarındaki diğer yarışmacı takımları ile liglerde yer alırken, spor okullarında yüzlerce öğrenciye basketbolu sevdiriyor. Öğrenciler yaz spor okullarında tatillerini daha verimli şekilde geçirme imkanı buluyor. Yetenekleri ile dikkat çeken sporcular yeşil-beyazlıların alt yapısına yönlendiriliyor.
Karakayalı, Pazar esnafını ziyaret etti.
22 Temmuz 2019, 09:22 0
Karakayalı, Pazar esnafını ziyaret etti.
Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, ilçede bulunan kapalı Pazar yerine giderek pazar esnafını ziyaret etti.
Başkan Oran ve Çevre Gönüllüleri Seferber Oldu!
22 Temmuz 2019, 09:21 0
Başkan Oran ve Çevre Gönüllüleri Seferber Oldu!
Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, bu hafta sonu da mesaisini ‘Temiz Kıyı, Temiz Deniz’ etkinlikleri kapsamında Çeşme Ilıca Plajı’nda çöp toplayarak geçirdi.
Uğur Dündar Ekrem Oran'a Efsane Başkan dedi
22 Temmuz 2019, 09:19 0
Uğur Dündar Ekrem Oran'a Efsane Başkan dedi
Çeşme Belediyesi tarafından düzenlenen Mustafa Kemal Atatürk’ün Ilıca’ya gelişinin 93. Yıl Dönümü “Ilıca’dan Ata’mıza Selam” etkinliklerinin ikinci günü Usta Gazeteci-Yazar Uğur Dündar’ın “Atatürk ve Cumhuriyet” konulu söyleşisi ile başladı. Söyleşinin ardından Ilıca’da yetişmiş sanatçıların modern bale ve tango gösterileri tatilcilerin de içinde olduğu vatandaşlar tarafından ilgiyle izlendi. Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran Uğur Dündar’a Alaçatı’da kendisi adına dikilen 10 sakız ağacı sertifikasını hediye etti.
“NEDEN OKUMUYORUZ”U KONUŞTULAR
22 Temmuz 2019, 09:17 0
“NEDEN OKUMUYORUZ”U KONUŞTULAR
Uluslararası Rotary 2440. Bölge Federasyonu 9. Grup Alsancak, Buca, Dokuz Eylül, Güzelyalı, Kordon ve Varyant Rotary Kulüpleri; Rotary takviminde yer alan "Okuma Ayı"nda kitap okumaya dikkat çekmek için İzmir Milli Kütüphane'de bir söyleşi düzenledi. Kordon Rotary Kulübü ev sahipliğinde düzenlenen, moderatörlüğünü İzmir Milli Kütüphane Vakfı Başkanı Ulvi Puğ'un yaptığı söyleşide Yazar Canan Tan ve Yazar-Eski Devlet Bakanı Yılmaz Karakoyunlu "Neden Okumuyoruz?" konusunu konuştu.
Çocuklarda beslenme ve obezite sorunu
22 Temmuz 2019, 09:14 0
Çocuklarda beslenme ve obezite sorunu
Çocukluk dönemi büyüme ve gelişmenin en fazla olduğu ve gelecekteki sağlığın belirlendiği dönem. Sağlıklı çocuk, sağlıklı yetişkin demek. Fiziksel ve zihinsel gelişim için çocukluk döneminde yeterli ve dengeli beslenme çok büyük öneme sahip. Diyetisyen Meryem Berfin Cengizhan çocukların ancak yeterli ve dengeli beslenerek sağlıklı büyüyüp gelişebileceklerine dikkat çekti.